زیتون پرورده بهمن، بی نظیر در کیفیت

در سال جهش تولید، یکی از ظرفیت های مهم در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری توجه به ظرفیت های اشتغالزایی و تولید است. ظرفیت هایی که با حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت پیدا کرده و در مسیر حماسه اقتصادی پیش می رود. در واقع حمایت دولت از تولید کنندگان به معنای حمایت از رشد اقتصادی در کشور خواهد بود چرا که توسعه کارخانجات و کارگاه های تولیدی در استان و کشور، در رفع معضل بزرگ بیکاری تأثیر مستقیم خواهد داشت و علاوه بر آن کشور را از وابستگی و تکیه بر مصرف کالاهای خارجی خواهد رهانید. مجموعه تولیدی زیتون پرورده بهمن به عنوان بزرگترین تولید و پخش کننده فرآورده های زیتون در استان گیلان و تهران واقع در شهر لاهیجان، یکی از این مجموعه های تولیدی موفق و کارآفرین می باشد.مجموعه ای که با برخورداری از استانداردهای لازم در فرآیند تولید گام های بلندی برداشته و توانسته مطابق با عالی ترین کیفیت به موفقیت های خوبی در صنایع غذایی و فرآوری زیتون، این محصصول ارزشمند و سودمند بر دارد. آقای بهمن دارآفرین با بیش از 30 سال تجربه در عرصه باغداری و تولید زیتون؛ بر این باور است که هر بخش تولیدی و صنعتی در گیلان می تواند توسعه یابد اما این امر نیازمند حمایت و مساعدت مسسولان اجرایی استان است. کارنامه درخشان مجموعه تولیدی زیتون پرورده بهمن در ارائه محصولاتی با کیفیت و بی همتا؛ سبب شده که علاوه بر مردم گیلان؛ مشتریان فراوانی از شهرهای دیگر همچون: تهران، مازندران، اصفهان، کردستان، قزوین و... این واحد را انتخاب نموده و مشتری پروپاقرص زیتون پرورده بهمن باشند. بنا به اظهار برخی از مشتریان، تولیدات این واحد صنفی از نظر کیفیت و طعم؛ بسیار بی نظیر است. عده ای از مشتریان این مجموعه به خبرنگار ما گفتند: علاوه بر کیفیت بالای تولیدات، بهداشت محیط و پرسنل در این واحد با حساسیت ویژه ای اعمال می شود و مدیریت و پرسنل مجموعه زیتون پرورده بهمن؛ صداقت در کار را سر لوحه فعالیت ها و خدمات خود قرار داده و شعار حق همیشه با مشتری است را در عمل به نمایش گذاشته اند. با توجه به این مهم به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور تولیدات مجموعه زیتون پرورده بهمن؛ به عنوان یکی از سوغاتی های اصلی شهر توریستی لاهیجان و استان گیلان در سطح کشور زبانزد همگان شود. در این راستا گفتگویی ویژه را با آقای بهمن دارآفرین و همسر ایشان خانم نسرین خسروی انجام داده ایم که ضمن آرزوی موفقیت برای این مدیران تلاش گر و همکارانشان این گفتگو را با هم مرور می کنیم:


بهمن دارآفرین در گفتگو با خبرنگار ما ابتدا در خصوص اهداف خود از راه اندازی مجموعه تولیدی تحت مدیریتش افزود: افتخار ما خدمت به مردم در عرصه تولید و فرآوری زیتون و کارآفرینی است ضمن اینکه از مسوولان انتظار داریم تا با رفع موانع و مشکلات همچنان ما را با رهنمودهای خود در پیمودن این مسیر یاری رسانند.
وی همچنین اذعان داشت: تولید زیتون و فرآورده های آن از مشاغل مهمی است که برکات فراوانی در زندگی دارد از این رو تلاش کرده ایم با استفاده از بهترین مواد اولیه به طور تخصصی در تولید و بسته بندی انواع زیتون گام بر داریم تا برکات این کار دو چندان شود و به لحاظ کیفیت و امنیت غذایی شرمنده مردم نباشیم.
بهمن دارآفرین در ادامه تصریح کرد: هر محصول علاوه بر برخورداری از کیفیتی مطلوب، می بایست دارای ظاهری زیبا و چشم نواز باشد. در واقع وضعیت ظاهری و کیفیت؛ ساز و کارهای درونی و محتوایی یک محصول را تعریف می کند و این امر در رابطه با زیتون و فرآورده های آن نیز مصداق دارد. وی همچنین تصریح کرد: کیفیت مواد اولیه مصرفی در خوشمزگی و طعم و مزه زیتون پرورده نقش تعیین کننده ای دارد چرا که علت اصلی بازگشت مجدد مشتری به مجموعه زیتون پرورده بهمن، همین مقوله کیفیت و تازگی محصول است.


وی که تمامی محصولات واحد تحت مدیریتش از نوع محلی و حاصل تولید باغات زیتون خودش است در ادامه خاطرنشان کرد: زیتون پرورده و دیگر محصولات این واحد تماماً ارگانیک می باشد به طوریکه در یک مقایسه ساده با انواع مشابه دیگر؛ کیفیت و طعم و مزه متفاوت آن برای مصرف کننده کاملاً آشکار می شود.
بهمن دارآفرین همچنین داشتن علاقه، پشتکار و خلاقیت را در انجام امور به نحو احسن مؤثر و تعیین کننده دانست و با بیان اینکه: مصرف محصولات غیر ارگانیک و اسانس دار منشأ بروز بیماری های ناشناخته است افزود: هدف اصلی ما عرضه ی محصولی سالم و به صورت کاملاً طبیعی یا ارگانیک در شرایطی کاملاً بهداشتی به بازار است.


مدیر زیتون پرورده بهمن ارائه خدمات و عرضه محصولات متناسب با ذائقه غذایی و سلیقه مشتریان را مورد تأکید قرار داد و گفت: در ابتدای شروع به کار این واحد، در سطحی گسترده به ذائقه سنجی مصرف کنندگان اقدام کردیم و در این رابطه به نتایج مثبتی در پیشبرد و تولید محصولاتمان رسیدیم.
وی همچنین اظهار کرد: از هرگونه نقد و پیشنهاد سازنده که با هدف ارتقاء هرچه بیشتر سطح کیفی محصولات بیان شود مشتاقانه استقبال می کنیم چرا که هدف اصلی ما عرضه ی غذای سالم و بهداشتی به بازار و حفظ و تضمین سلامتی مصرف کنندگان است و مسایل مالی در درجات بعدی قرار دارد.


این مدیر پر تلاش و خوش فکر آنگاه با ضروری خواندن استفاده از روش های خلاقانه در عرصه ی تولید انواع زیتون پرورده تصریح کرد: کیفیت بالای محصولات از ویژگی های مهم این مجموعه می باشد، لذا ما در این راستا فضای کارگاه و آماده سازی محصولات مجموعه را کاملاً در جلوی دیدگان مشتریان عزیز قرار داده ایم تا مشتریان محترم بتوانند از فرآیند آماده سازی زیتون پرورده های خوشمزه لذت برده و با خیالی آسوده از محصولات ما استفاده کنند.
بهمن دارآفرین ابراز عقیده کرد: یکی از سیاست های کاری ما اینست که با تولید محصولی با کیفیت و سالم؛ مشتریان این واحد خود تبلیغ کننده و معرف کیفیت محصولات ما باشند.
وی در پاسخ به سوأل خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا در احداث، تجهیز و راه اندازی این واحد تولیدی؛ از تسهیلات بانکی کار آفرینی استفاده کرده اید یا خیر گفت: همه هزینه ها از محل منابع شخصی تأمین و پرداخت شده و تاکنون از هیچ تسهیلات کارآفرینی برخوردار نشده ایم.


مدیر مجموعه تولیدی زیتون پرورده بهمن در پاسخ به سوأل دیگر خبرنگار ما که خواسته های وی از مسوولان ارشد استان را جویا شد خاطر نشان کرد: ما بدون حمایت دولت و با سرمایه گذاری شخصی این مجموعه تولیدی را راه اندازی و برای بیش از 15 خانواده به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده ایم لذا انتظار داریم مسوولان از کارآفرینانی مانند ما؛ حمایت های لازم را به عمل آورند تا با دلگرمی و رغبت بیشتری مسیری که در پیش گرفته ایم را ادامه دهیم. به بیانی دیگر ما با کارآفرینی، باری هر چند کوچک از دوش دولت برداشته ایم و این در حالیست که در صورت برخورداری از حمایت های لازم پتانسیل بالایی برای اشتغالزایی بیشتر به عنوان یک برند گیلانی و ایرانی را در عرصه تولید و فرآوری زیتون داریم.
بهمن دارآفرین کاهش قوانین دست و پا گیر اداری را لازم و ضروری دانست و افزود: توجه به کار آفرینان و رفع موانع و مشکلاتی که این افراد با آنها درگیر هستند و دست و پنجه نرم می کنند لازمه تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کار آفرینان و کالای ایرانی است.
وی تصریح کرد: این کارآفرینان، تولید کنندگان و صنعتگران هستند که چرخه اقتصادی استان و کشور را به حرکت در می آورند و حمایت هایی از قبیل سوبسید های انرژی مصرفی، بیمه تأمین اجتماعی و همچنین برخورداری از تسهیلات بانکی کار آفرینی با سود اندک؛ بخشی از سوبسید های دولتی از کار آفرینان و تولید کنندگان محسوب می شود.
خانم نسرین خسروی همسر آقای دارآفرین در ادامه مصاحبه افزود: در کنار فاکتورهایی همچون کیفیت، تازگی، قیمت مناسب، بهداشت و مواد اولیه مصرفی باید آیتم مشتری مداری زیتون پرورده بهمن را مورد تاکید قرار دهم، چرا که آنچه در هر صنفی بقاء و دوام کسب و کار را تضمین می کند جذب و حفظ مشتری است.
خانم خسروی آنگاه خاطر نشان کرد: مشتریان از هر طبقه و قشر و موقعیت اجتماعی که باشند، برای ما به یکسان از احترام و شخصیت برخوردار هستند و ما خود را موظف می دانیم با نهایت ادب و در عین حال گشاده رویی با مشتریان رفتار داشته باشیم از این رو مشتری مداری از اصول مهم کاری ما محسوب می شود.
وی همچنین به ویژگی های اخلاقی و رفتاری متفاوت اشخاص مختلف در چارچوب اصل مشتری مداری اشاره کرد و در ادامه افزود: کیفیت و سرویس دهی مطلوب موجب جلب رضایت و به تبع آن حفظ مشتریان خواهد بود، چرا که در این صورت مشتریان خود به عنوان تبلیغ کننده و معرف واحد تولیدی و محصولات آن نزد بستگان، اقوام و آشنایان عمل خواهند کرد که این امر خود رمز ماندگاری مجموعه را تضمین می کند.
خانم خسروی سپس رعایت بهداشت را از دیگر اولویت های اصول کاری مجموعه زیتون پرورده بهمن بر شمرد و افزود: در زمینه اصول و موازین بهداشتی، این مجموعه صرفاً به آیین نامه های ابلاغی بسنده نکرده بلکه رعایت بهداشت محیط و پرسنل را در همه ابعاد با حساسیت ویژه مد نظر داریم؛ کمااینکه پرسنل مجموعه دوره های بهداشتی مربوطه را گذرانده و به رعایت اصول و موازین بهداشتی سخت ملتزم و پایبند هستند.
این مدیر خوش فکر پیرامون انواع محصولات مجموعه و همچنین روش های آماده سازی منحصر به فرد آن توضیحاتی داد و خاطرنشان کرد: همشهریان و مشتریان عزیز می توانند بر حسب سلیقه و نیاز خود از انواع محصولات مجموعه به ما سفارش دهند تا بدین ترتیب بتوانیم خاطره ای خوش در ذهن مشتریان داشته باشیم. چرا که ما بر این باوریم که با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه مصرفی می توانیم محصولی با کیفیت و سالم؛ دارای ارزش غذایی بالا، تولید داشته باشیم و در راستای بهبود سلامت غذایی شهروندان عزیز گامی مؤثر بر داریم.
خانم خسروی آنگاه تولید انواع فرآورده های زیتون را به صورت تخصصی از نیازهای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: چنانچه شرایط و بستری مناسب فراهم شود خواهیم توانست با توکل به خدا و حمایت مسوولان با توسعه تجهیزات و به روز رسانی ماشین آلات؛ ظرفیت اشتغالزایی جدیدی را برای بیش از 50 نفر راه اندازی کنیم که این میزان فرصت شغلی با احتساب اعضای خانواده های شاغلین تحولی شگرف از نظر کار آفرینی خواهد بود.
مدیریت موفق و کارآفرین مجموعه تولیدی زیتون پرورده بهمن در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسوولان و مدیران تلاش گر از جمله استاندار محترم گیلان، فرمانداری، شهرداری و اعضای شورای اسلامی لاهیجان، کسبه و مردم خونگرم لاهیجان؛ ادارات: صنعت معدن تجارت، بهداشت، اماکن و نیروی انتظامی، دارایی و مالیات، اتاق اصناف، اتحادیه صنفی، پرسنل زحمت کش مجموعه و همچنین همسر و اعضای خانواده خویش افزود: انتظار داریم مسوولان محترم با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان؛ بستری را فراهم سازند تا بتوانیم ضمن بهره مند شدن از تسهیلات بانکی کارآفرینی، با فراغ بال بیشتر هزینه های بالای تولید را کاهش دهیم و در جهت تولید محصولی مرغوب و اشتغالزایی در جامعه اسلامی گام برداریم.
آدرس: لاهیجان، کمربندی، بعد از گلستان 15
تلفن: 09112464007     09199727410