نخبه پروری در راس برنامه های آموزشی دبستان فراهان قرار دارد

واحد آموزشی پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه فراهان با مدیریتی تحصیلکرده و کارآزموده و همچنین کادر آموزشی قوی و متعهد با بهره گیری از ابزارهای نوین آموزشی به عنوان یکی از واحدهای شاخص و ممتاز در سیستم آموزشی غیردولتی محسوب می شود.
مهندس محمد ضمیرکاوه مؤسس و مدیر این واحد آموزشی دانشجوی دکترای مدیریت و برنامه ریزی شهری است که در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما به تشریح فعالیت ها و خدمات واحد آموزشی تحت مدیریت خود پرداخت.
وی با بیان اینکه اکنون سومین سال از فعالیت این واحد آموزشی را پشت سر می گذاریم؛ افزود: کادر آموزشی و پرسنل این واحد اکثراً بانوان تحصیلکرده با مدارک کارشناسی ارشد هستند که دوره های تربیت معلم را نیز در آموزشگاههای علمی معتبر گذرانده اند.


مهندس ضمیر کاوه با بیان اینکه نحوه ی آموزش و نحوه ی برگزارش کلاس های این واحد آموزشی از حیث چیدمان کلاس ها بر پایه تعامل است؛ تصریح کرد: از سخت افزارهای نوین آموزشی مانند بورد هوشمند و دیگر وسایل کمک آموزشی در این واحد بهره می گیریم.
مؤسس و مدیر پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه فراهان سپس خاطرنشان کرد: به منظور بهره وری حداکثری از امکانات و ابزار موجود برای آموزش دانش آموزان هر کلاس 15 نفر است که با شیوع اپیدمی کرونا، این تعداد را به 12 نفر کاهش داده ایم.
وی همچنین با بیان اینکه رشته های هنر، تربیت بدنی و فوق برنامه هایی مانند زبان؛ هر کدام دارای یک مربی و کمک مربی هستند، اظهار کرد:
با توجه به اینکه سلامت دانش آموزان در کنار آموزش و پرورش این عزیزان برای ما الویت اصلی به حساب می آید؛ تعداد ثبت نامی ها را در سال تحصیلی جدید محدود و کلاس ها همچنان با 12 دانش-آموزش تشکیل خواهد شد. تا فاصله اجتماعی بر مبنای پروتکل ابلاغی آموزش و پرورش، کاملاً رعایت شود.
وی در همین حال به این نکته اشاره کرد که چنانچه قرنطینه مدارس در سال تحصیلی جدید همچنان ادامه داشته باشد: از ابزارهای پیام رسان که اولیا دسترسی راحت به آنها دارند استفاده خواهیم کرد که شامل فیلم، کلیپ، فایل های صوتی و نظایر آن می شود و در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می گیرد.
مهندس ضمیر کاوه آنگاه در خصوص میزان شهریه و نحوه دریافت آن گفت: در اخذ شهریه نهایت سعی و تلاش ما معطوف آن است که با توجه به وضعیت اقتصادی و شرایط معیشتی خانواده ها؛ عمل کنیم. ضمن اینکه نهایت همکاری را علاوه بر تخفیف در مبلغ کلی؛ در نحوه ی پرداخت شرایطی و اقساطی نیز با اولیاء محترم به عمل می آوریم.
مؤسس و مدیر واحد پیش دبستان و دبستان فراهان با بیان اینکه 4 پایه تحصیلی در این واحد تدریس می-شود؛ ادامه داد: در مبحث تربیت بدنی؛ سال گذشته؛ از فضاهای خارج از مدرسه در تایم ورزش دانش-آموزان استفاده کردیم. که در این رابطه یک سالن ورزشی در مجاورت این واحد آموزشی را اجاره کرده و در ساعت ورزش؛ محصلین را همراه با مربی ورزشی به آن سالن هدایت می کنیم. در عین حال، حیاط این واحد نیز دارای چمن مصنوعی بوده و در شرایطی که هوا مساعد نباشد؛ بچه ها در داخل کلاس ها، نرمش های ورزشی را انجام می دهند. ضمن اینکه در حیاط مدرسه مینی بسکتبال تعبیه کرده ایم. همچنین امکانات فوتبال دستی و پینگ پنگ برای محصلین عزیز تدارک دیده ایم.
مهندس ضمیر کاوه آنگاه با ابراز تأسف از اینکه در سال تحصیلی جاری؛ شرکت در جشنواره هایی نظیر ابوریحان ، به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد؛ ابراز امیدواری کرد: در سال تحصیلی آینده؛ دانش آموزان در جشنواره مزبور شرکت کنند.
وی سپس با تأکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی واحد آموزشی فراهان؛ نخبه پروری است؛ تصریح کرد: سمت و سوی آموزش ها پرورش استعدادها و علائق دانش آموزان در زمینه های مختلف هنری، علمی و... است که محور اصلی تلاش های ما ابتدا شناسایی این استعدادها است.


مؤسس و مدیر واحد پیش دبستان و دبستان فراهان با تأکید بر اینکه مراکز آموزشی نقش مهمی در شناسایی و کشف استعداد محصلین ایفا می کنند از برگزاری کلاس های نقاشی، سفالگری به صورت تخصصی برای دانش آموزان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت که این کلاس ها از مربی جداگانه برخوردار است.
وی در همین حال متذکر شد که تعرفه های دریافتی بابت این کلاس ها؛ بسیار پایین تر از تعرفه آموزشگاه-ها بوده و صرفاً هزینه مربی و استاد مدرس از اولیا دریافت می شود که این امر رضایت مندی و خشنودی اولیای محترم دانش آموزان را به دنبال داشت.
وی سپس تعامل اولیای دانش آموزان و مربیان مدرسه را مثبت و ارزشمند توصیف کرد و افزود: به همان نسبت که مدرسه در آموزش و تربیت دانش آموزان مؤثر و نقش آفرین است خانواده نیز در این رابطه نقش مهمی به عهده دارد. در واقع مدرسه به تنهایی قادر نیست همه بار آموزشی تربیتی را به دوش بکشد.
وی افزود: خدا را شکر می کنیم که اولیای فهیم دانش آموزان به توصیه های نوین آموزشی؛ توجه می کنند و یاری کننده ما در پیگیری اهداف آموزش و تربیت فرزندان محسوب می شوند.
مهندس ضمیر کاوه، واحد آموزشی تحت مدیریت خود را مجموعه ای نوپا توصیف کرد که با انگیزه ای قوی و ایده های نو اهداف عالی آموزش و پرورش را دنبال می کند.
وی رضایت مندی اولیا و دانش آموزان و همچنین رعایت قانون در زمینه های درسی، بهداشتی و آموزشی را مورد تأکید قرار داد و در ادامه اعلام کرد:
با توجه به اینکه در کنار مدرسه؛ آموزشگاهی نیز دایر کرده ایم؛ در نظر داریم با همکاری دانشگاه پیام نور دوره های تربیت معلم برای معلمان علاقمند برگزار کنیم.
وی افزود: جزییات این دوره ها و زمان برگزاری آن در موعد مقرر اطلاع رسانی خواهد شد. اما تاکنون کلاس هایی برگزار شده و حتی از دانشجویان نیز جذب داشته ایم.
مؤسس و مدیر واحد آموزشی پیش دبستان و دبستان فراهان در پایان اعلام کرد: یکی از ویژگی های شاخص این مجموعه ی آموزشی اینست که معلمان و پرسنل آن با دانش آموزان رفتاری مادرانه دارند و با آنان همچون فرزندان خود رفتار می کنند.
آدرس: رشت-خیابان معلم-ابتدای کوی علی آباد-نبش خیابان بهادر- تلفن تماس: 33520334 – 33552253
آدرس اینستاگرام و تلگرام: farahanschool