مرکز آمبولانس خصوصی شفا بی همتا در ارایه خدمات درمانی

 

مرکز آمبولانس خصوصی شبانه روزی شفا در شهر آستانه اشرفیه که در سال 1397 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده توسط آقایان هادی علیدوست و محمد علی نجفی یکی از پرستاران متعهد، بااخلاق و مجرب استان گیلان تأسیس و راه اندازی شده و خدمات ارزشمندی در رزومه ی کاری خود ثبت کرده و به لحاظ امکانات و تجهیزات ‌درمانی اولیه و سرعت در ارایه خدمات و اعزام بیماران به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی یک مرکز شاخص و ممتاز به شمار می رود.


آقایان محمد علی نجفی و هادی علیدوست در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزودند: در بدو شروع با دو دستگاه آمبولانس فعالیت خود را استارت زده اند که اکنون به 3 دستگاه افزایش یافته است.
مدیران خوش آتیه مرکز آمبولانس خصوصی شفا همچنین از شبانه‌روزی بودن خدمات این مرکز خبر دادند و افزودند: تمامی استان‌‌ها و شهرهای مختلف کشور مانند شیراز، اصفهان، مشهد، تهران و... تحت پوشش خدمات این مرکز قرار دارند.
این فعالین حوزه ی سلامت با بیان اینکه مرکز آمبولانس خصوصی شبانه‌روزی شفا آستانه اشرفیه با بیمارستان‌های مختلف از جمله بیمارستان میلاد لاهیجان و بیمارستان امینی لنگرود و دیگر بیمارستان‌ها تعامل و همکاری دارد افزودند: هدف اصلی مجموعه آمبولانس خصوصی شفا خدمت به جامعه و شهروندان گیلانی است چرا که مردم فرهیخته گیلان لایق برخورداری از بهترین خدمات در حوزه های مختلف از جمله حوزه ی درمان و سلامت هستند. 


ایشان همچنین تصریح کردند: در جذب پرسنل، تأکید ما بر اخلاق مداری است. لذا اولین و مهم ترین توقع و خواسته ما از همکاران؛ اخلاق مداری است. به طوری که بیمار را همچون اقوام خود بنگرند نه به عنوان منبعی جهت درآمد زایی؛ و از هیچ تلاشی در خدمت به همنوعان نیازمند کوتاهی نکنند.
مدیران مرکز آمبولانس خصوصی شفا سپس با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 14 نفر در این مرکز مشغول فعالیت هستند افزودند: هزینه اداره مرکز، لوازم یدکی آمبولانس ها به خصوص لاستیک افزایش یافته و این در حالیست که تعرفه خدمات جوابگوی نیازهای ما نیست.


هادی علیدوست با اشاره به برخی مشکلات نبود مرکز خدمات تعمیرگاهی آمبولانس ها را در منطقه یادآور شد و افزود: برای تعمیر خودروهای آمبولانس ناچاراً باید به تهران یا دیگر استان ها عزیمت کنیم. این در حالیست که گیلان به عنوان یک استان بزرگ؛ به چنین مراکز تعمیرگاهی و همچنین مراکز تهیه و توزیع لوازم یدکی شدیداً نیاز دارد. 
این جوان خوش آتیه در همین حال مجهز بودن آمبولانس‌های این مرکز را به سیستم ردیاب (G.P.S) مورد اشاره قرار داد و گفت: که دانشگاه علوم پزشکی، پلیس راهور و ادره اماکن نیروی انتظامی نهایت همکاری را با این مرکز به عمل می‌آورند که جای تشکر و قدردانی دارد.


محمد علی نجفی در ادامه اعلام کرد: در حال حاضر 3 دستگاه آمبولانس در این مرکز، کار انتقال و جا به جایی بیماران را انجام می دهند. البته قصد خرید آمبولانس های دیگر را داریم که با افزایش جهشی قیمت ها مواجه شده ایم؛ اما با وجود تمامی مشکلات، طی یک سال اخیر تجهیزات مرکز را ارتقا داده ایم و عمده تلاش ما معطوف آن است که بهترین و شایسته ترین خدمات را به همشهریان عزیز ارایه کنیم. 
مدیران مرکز آمبولانس خصوصی شفا سپس با بیان اینکه تاکنون از حمایت مسئولان برخوردار نشده و تسهیلاتی نیز دریافت نکرده اند افزودند: گرانی قیمت بنزین بر مشکلاتشان افزوده؛ به طوری که برای این مرکز خدماتی سهمیه اندکی بنزین در ماه تعیین کرده‌اند و ما ناگزیر بنزین مورد نیاز آمبولانس‌های مرکز را با قیمت‌های بالا از بازار آزاد تهیه و خریداری می‌کنیم. در این راستا و با توجه به اینکه خدمات این مرکز از حساسیت ویژه‌ای برخوردار و ما با جان انسان‌ها سر و کار داریم؛ از مسئولان تقاضا می‌کنیم در رابطه با رفع مشکلات این مرکز، همکاری و مساعدت بیشتری به عمل آورند.


مدیران مرکز آمبولانس خصوصی شفا افزایش تعداد آمبولانس‌ها را از مهم‌ترین نیازهای این مرکز برشمردند و اظهار کردند: انتظار داریم مسئولان با اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت در قالب وام بلندمدت با نرخ بهره پایین؛ در زمینه خرید آمبولانس‌های جدید با ما مساعدت نمایند.
ایشان در همین زمینه خاطرنشان کردند: در حال حاضر به علت کمبود تعداد آمبولانس؛ گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شویم و بعضاً بیماران مدت زیادی منتظر و معطل می‌مانند؛ البته قبلاً به ما وعده تسهیلات داده شده بود اما وقتی استارت کار را زدیم و پیگیر تسهیلات شدیم، متأسفانه نتیجه‌ای نگرفتیم.


این فعالین حوزه ی سلامت با اشاره به اینکه آمبولانس‌های فعلی این مرکز از کمپانی های بنز و تویوتا و مطابق با استانداردهای بین المللی سلامت و درمان؛ خودروهایی مجهز و مدرن هستند ابراز امیدواری کردند: مسئولان ذیربط تاریخ اسقاط خودروها را چند سال دیگر تمدید نمایند و به نوعی قوانین را با توجه به مقتضیات و شرایط اقتصادی جامعه مورد بازنگری داشته باشند. چرا که خودروهای بنز و تویوتا با توجه به کیفیت و ساختار قوی فنی، موتوری و بدنه‌ای باید از خودروهای چینی کاروان و نظایر آن متمایز شوند و مسئولان از نظر اعتبار و زمان اسقاط بین این خودروها تفاوت قایل شوند. آقایان هادی علیدوست و محمد علی نجفی در پایان از همه مسؤلان حوزه ی سلامت و پرسنل پرتلاش مجموعه تقدیر و تشکر کردند.
آدرس: آستانه اشرفیه، روبروی بیمارستان کوثر
تلفن: 09113463320 _ 09351449013 _ 01342136006
اینستا: ambulanc_shafa