درخشش مجموعه نانوایی ولیعصر و کلوچه باقری
درکیفیت و سلامت غذایی

 

امروزه هستند جوانانی در جای جای کشور پهناور مان که به همت والای خود و با اتکاء به توانمندی هایی که دارند، علاوه بر کسب موفقیت برای خود، امیدی برای جوانان جویای کار هستند و هر یک بدون هر گونه حمایت دولتی توانسته اند نقش تأثیر گذاری در عرصه اشتغالزایی و خدمات رسانی به مردم داشته باشند. نمونه بارز این گونه جوانان، آقای سهراب باقری مدیر جوان و خوش آتیه واحد نانوایی ولیعصر و کلوچه باقری در منطقه توریستی شاقاجی شهر سنگر استان گیلان است که به لحاظ کمیت، کیفیت و رعایت وزن چانه و مسائل بهداشتی نان و کلوچه های سنتی با کیفیت و خوش عطر و طعم، تمام تلاش خود را می کند تا بتواند از یک سو پاسخگوی اعتماد مردم عزیز به شکل شایسته ای باشد و از سویی دیگر باری از دوش دولت محترم در عرصه خدمات رسانی به افراد جامعه در صنعت نان بردارد. با توجه به تحقیقات میدانی خبرنگار ما؛ سهراب باقری به عنوان یک نانوای متعهد و آگاه به مبحث سلامت نان، با شناخت عمیق از سلیقه و تنوع خوراک بی نظیر مردم و لحاظ کردن این ویژگی در تولید محصولات مجموعه؛ اساس فعالیت خود را بر پایه کیفیتی عالی، سلامت غذایی، عطر و طعمی دلپذیر، صداقت کاری و مشتری مداری پی ریزی کرده و توانسته با تهیه مرغوب ترین مواد اولیه، اعتماد و رضایت مشتریان و گردشگران منطقه را از هر قشر و طبقه ای به خود جلب کند و به یکی از واحدهای خوش سابقه نانوایی و کلوچه سنتی فومن در استان گیلان تبدیل شود. البته این موضوع تمام توان سهراب باقری در صنعت نان نیست. بلکه با انگیزه و همتی که این جوان خوش فکر و خلاق دارد، قطعاً در صورت اندک حمایت و توجه مسئولان ذیربط می تواند عملکرد بسیار مطلوبی در رونق اشتغال و اقتصاد منطقه داشته باشد. بنابراین می طلبد مسئولان امر با بررسی عملکرد و تحلیل توانمندی های افرادی همچون سهراب باقری، مقدمات حضور پررنگ تر وی را در عرصه کارآفرینی و خدمات رسانی به افراد جامعه فراهم سازند تا وی بتواند با کمترین دغدغه برنامه ها و ایده هایش را در تولید نان و ایجاد اشتغالی پایدار عملیاتی کند. لذا با توجه به عملکرد موفقیت آمیز مجموعه نانوایی ولیعصر و کلوچه باقری؛ گفت و گویی ویژه با مدیر توانمند و خوش آتیه این واحد انجام داده ایم که مشروح آن در ذیل می آید:


سهراب باقری در مصاحبه با خبرنگار ما ابتدا با اشاره به اینکه از حدود 20 سال قبل وارد حرفه نانوایی شده و بعد از سال ها فعالیت و آموختن فوت و فن این حرفه در بازار تهران؛ رهسپار استان گیلان شده و صرفاً با اتکاء به خداوند متعال و اراده و پشتکار خود و اعضای خانواده مجموعه نانوایی ولیعصر را در منطقه شاقاجی شهر سنگر راه اندازی و برای چندین خانواده به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده؛ رمز ماندگاری مجموعه نانوایی ولیعصر و کلوچه باقری را صداقت، وجدان کاری، پشتکار و مردم داری اعلام کرد و افزود: از آنجا که هر کسب و کاری فقط با حضور مشتری معنا پیدا می کند، ما اولویت هایی را در راستای رعایت سلامت مردم عزیز برای خود ترسیم کرده ایم و همواره بر این اعتقادیم که وجدان، سلامت غذایی و درستکاری را سرلوحه خدمات خود داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگوی اعتماد مشتریان عزیز به شکل شایسته ای باشیم. چون طی سال های طولانی کار و تلاش در صنعت نان، آموخته ایم که از راه حلال روزی کسب نمائیم که این امر مستلزم تحمل تلاش و زحمت فراوان بوده و بدون تردید محرک اصلی این تلاش ها نیز، عشق و علاقه به کار است.
وی آنگاه شغل شریف نانوایی را آمیخته ای از هنر، اخلاق و انسانیت عنوان کرد و افزود: نانوایان، با بهره گیری از هنر طبخ نان و با نهایت کرامت انسانی با مشتریان خود رفتار می کنند و در این ارتباط، همه روزه سفره خانواده های بسیاری، از عطر خوش نان نانوایان معطر می شود که این موضوع، ارزشی والا برای جامعه سخت کوش نانوایان است.
باقری در ادامه با اشاره به اینکه حمایت دولت از نان و نانوایان اثرات مثبتی بر سلامت جامعه خواهد داشت، افزود: متأسفانه این روزها درگیر چالش ها و موانع بسیاری از جمله عدم اطلاع رسانی کافی در خصوص سامانه نانی نو، کاهش سهمیه آرد و... شده ایم که در این ارتباط، انتظار داریم مسئولان عزیز هر چه سریع تر اقدامات لازم و اثر گذار را در خصوص رفع مشکلات صنف نانوایان زحمت کش و شریف به عمل آورند تا شاهد بزرگ شدن مشکلات واحدهای نانوایی نباشیم. کمااینکه؛ نان خوب با حمایت و همکاری نانوا درست می شود! نان خوب با سیاست های تشویقی درست می شود! نان خوب با حل مشکلات نانوا درست می شود! نان خوب در کنار نانوا بودن درست می شود!
وی در همین حال همکاری و تعامل مسئولان ذیربط را با مجموعه نانوایی ولیعصر و کلوچه باقری مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: هر فردی در هر کسب و کاری که پیشه می کند به طور طبیعی مایل به پیشرفت و توسعه کار خود است. ما نیز در این مسیر حرکت می کنیم و عمده تلاش ما معطوف آن است که هر روز ما بهتر از روز قبل باشد. لذا با توجه به اینکه از پتانسیل بالقوه برای توسعه فعالیت ها و خدمات خود برخوردار هستیم، امیدواریم كه انشاءا... مسئولان محترم و پرتلاش با درايت و پيگيري‌هاي لازم، با در نظر گرفتن برخی سیاست های اقتصادی و تشویقی در جهت توسعه کیفیت نان، بستری را فراهم سازند تا اقلام مورد نياز همانند آرد، خمیر مایه و... با دغدغه کمتری در اختيار ما قرار گيرد تا ما بتوانیم با فراغ بال بیشتر هزینه های بالای تولید را کاهش دهیم و در راستای تولید نان مرغوب در جامعه اسلامی هر چه بیشتر گام بر داریم.
مدیر جوان و خوش آتیه مجموعه نانوایی ولیعصر همچنین با بیان اینکه یک نانوای خوب از آماده کردن نان تا ارتباط با مردم لذت می برد و نانوایی فقط به پخت نان نیست، بلکه خمیر گرفتن، شستن دستگاه ها و نظافت مغازه هم خیلی با اهمیت است. رعایت بهداشت را در همه ی حوزه های صنفی مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: رعایت بهداشت به خصوص در حوزه هایی که با مواد غذایی و سلامت عمومی سر و کار دارند اولویت اول محسوب می شود. بر این اساس اصول موازین و آیین نامه های بهداشت محیط و پرسنل در این واحد با حساسیت بالا اجرا می شود. ضمن اینکه ما، همواره آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده در جهت پیشبرد هر چه بهتر امور و رسیدن به رزق و نان حلال تلاش می کنیم و بر این اعتقادیم که در هر تکه نان برکتی است که باید احترام آن حفظ شود.
سهراب باقری در پایان فرصت را مغتنم شمرده و از همکاری و مساعدت مسئولان ادارات صنعت معدن تجارت، فرمانداری، شهرداری، بهداشت، اماکن نیروی انتظامی، اتاق اصناف، اتحادیه صنفی، اعضای شورا، دهیاری و دیگر دست اندرکاران ذی ربط تشکر و قدردانی کرد و افزود: لازم است که از تلاش ها و زحمات بی دریغ اعضای خانواده و همسرم که همیشه همراه و همگام من بوده و نیز پرسنل زحمت کش مجموعه و همچنین مشتریان و اهالی محترم منطقه سپاسگزاری نمایم.
آدرس: سنگر،شاقاجی،سه راه دوم شهرستان به سمت اتوبان سیاهکل تلفن تماس: 09116016311