مجتمع نان زوفه
اولین دارنده نشان استاندارد و سیب سلامت

 

یکی از مسائل مهمی که در سلامت جسم و روح بشر نقش اساسی دارد تغذیه سالم است که باعث شده همه ما هنگام خرید محصولات خوراکی به موارد متعددی از جمله تاریخ تولید، انقضاء، گواهی استاندارد و لیبل سیب سلامت روی محصولات توجه کنیم. سیب سلامت در حقیقت، علامت و نشان سازمان غذا و دارو است که به استناد مصوبه پنجمین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در راستای اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور ایجاد انگیزه و تشویق تولید کنندگان و ارتقاء ایمنی و سلامت فرآورده های غذایی، به محصولاتی که فاکتورهای سلامتی و بهداشتی تعیین شده را داشته باشند، اعطاء می گردد. گرفتن سیب سلامت فواید بسیاری دارد که یکی از اصلی ترین و مهم ترین آنها، ایجاد حس اعتماد در مشتری است و زمانی که یک کارآفرین از این نماد بر روی محصول تولیدی خود استفاده می کند؛ این پیام را به مشتریانش القاء می کند که تنها درآمدزایی و سود اقتصادی برایش مهم نیست بلکه به سلامت هموطنان و خریداران محصول خود نیز اهمیت می دهد. با توجه به اهمیت این موضوع در سلسله گزارشات معرفی فعالین حوزه سلامت جامعه وظیفه خود دانستیم در این شماره به سراغ آقای احمد علیپور و همسر محترم شان خانم اکرم محمودی مدیران متعهد و پرتلاش مجتمع نان زوفه که با رویکردی نوآورانه و سلامت محور، اساس فعالیت و خدمات خود را در فرآیندی کاملاً کنترل شده؛ بر پایه کیفیت، امنیت و سلامت غذایی مردم پی ریزی کرده و توانسته اند برای اولین بار در کشور کلوچه سنتی فومن را با نشان سیب سلامت و گواهی استاندارد با بسته بندی متنوع و شکیل روانه بازار نمایند برویم.


مجتمع نان زوفه، به‌عنوان یکی از مجتمع نان های برتر استان گیلان؛ اولين دارنده گواهی استاندارد و نشان سیب سلامت در زمینه تولید کلوچه سنتی فومن محسوب می شود که با استفاده از مواد اوليه با کیفیت و رعايت اصول و موازين بهداشتي و اعمال مديريتي كارآمد موفق به توليد محصولی درجه يك با طعم لذيذ و كيفيتی بالا شده و مورد استقبال چشمگير مصرف ‌كنندگان قرار گرفته و شُهرتش به حدي گسترده شده كه اكنون به جزء شهرها و مناطق مختلف کشور؛ برخي کشورهای خارج نيز متقاضي محصولات این مجموعه بوده و براي آنها ارسال مي‌شود. این افتخار مهر تأییدی است بر استانداردهای بالای محصولات مجتمع نان زوفه؛ در تضمین سلامت، بهداشت و امنیت غذایی مردم تا با خیالی آسوده از محصولات این مجموعه که با برترین و سالم ترین شیوه تولید می شود استفاده کنند.
آقای احمد علیپور و خانم اکرم محمودی مدیران مجتمع نان زوفه؛ صنعت نان را تلفیقی از دانش، هنر و تخصص دانسته و در این رابطه بر این باورند که با شناسایی نیازهای مصرف کنندگان و پاسخگویی به آنها، هر آنچه را که به طریقی با انواع نان و شیرینی های سنتی سرزمین ایران ارتباط دارد بدانند، بشناسند و محصولاتی ویژه و سلامت بخش را با خواستگاهی سنتی به ایرانیان و دوستداران ایران در سراسر گیتی با طعم هایی عالی و بی نظیر که تداعی گر خاطرات شیرین و خوش گذشته است تقدیم نمایند تا بدین سان با مشتریان بازار، رابطه ای نزدیک تر و صمیمی تر برقرار سازند و صنعت لذیذ نان و شیرینی را با نگاهی خوشمزه تر و سالم تر از دیگران ارائه دهند.
این زوج فعال تحصیلکرده در صنعت نان حجیم و نیمه حجیم با توجه به اینکه امروزه ذائقه اکثریت مردم به سمت مصرف مواد غذایی سالم و رژیمی تغییر یافته؛ قبل از اجرایی کردن ابتکارات خود در تولید محصولات؛ اولویت هایی را در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان و همچنین ارتقاء سلامت غذایی جامعه ترسیم کرده و رسالت شان همواره این بوده و هست که با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه؛ تولید کننده کامل ترین و پر خاصیت ترین سبد محصولاتی سالم برای تمامی اقشار مختلف جامعه از کودکی تا کهنسالی باشند و لذت خوردن با کیفیت ترین و خوش طعم ترین انواع نان حجیم، نیمه حجیم و شیرینی را با حفظ کیفیت برتر به سفره مردم وارد کنند و سلامتی را در عین خوشمزگی برای مصرف کنندگان عزیز به ارمغان آورند.
این در حالیست که برای دستیابی به جایگاهی شایسته در صنعت تولید نان و شیرینی، مدیران مجتمع نان زوفه؛ هوشمندانه و هدفمند از انتقادات و نقطه نظرهای سازنده استقبال می کنند و همیشه نظر مشتریان را در خصوص کیفیت تولیدات جویا می شوند تا در چارچوب برنامه های مشخص و حتی المقدور دقیق به جهت آینده نگری و به روز رسانی بازار صنعت نان؛ پیشتاز و پیشقدم بوده و حضور خود را در سبد محصولات خانوار گیلانی و ایرانی بیشتر و پر رنگ تر نمایند.
در این رهگذر، تلاش مدیران باانگیزه و پرتلاش مجتمع نان زوفه که توانسته اند به عنوان یک برند موفق و خوش سابقه گیلانی با نوآوری و خلاقیت، عرصه جدیدی در تولید کلوچه سنتی فومن با نشان سیب سلامت و گواهی استاندارد در کشور ایجاد کنند چیزی نیست که به توان به سادگی از آن گذشت.
بنابراین می طلبد كه انشاءا... همه سازمانها و دستگاهها اعم از دولتی و خصوصی؛ به جهت رهایی نسل جوان از معضل بیکاری؛ با نگاهی فرابخشی و ملی و اِعمال سیاست های حمایتی از جمله: بروکراسی اداری، تسهیلات بانکی، انرژی مصرفی آب، برق، گاز و... پس از بازدید و مشاهده ی عملکرد مجموعه هایی مانند مجتمع نان زوفه گیلان که خدمت به مردم و سلامت جامعه را با ارزش تر از درآمد اقتصادی می داند و با همتی بلند و برنامه ریزی اقتصاد محور توانسته است دست هایش را برساند به بالاترین سرشاخه های درخت فایده برای آینده جوانان این مرز و بوم، افزایش دهند تا نرخ بیکاری کاهش یابد. مقوله ای که در عرصه «اشتغال پایدار و مولد کشور» بیش از هر زمان دیگر به آن نیاز داریم!
مدیران مجتمع نان زوفه گیلان در پایان این گفتگوی صمیمی از زحمات شبانه روزی تمامی دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که امنیت و آرامش را در این آب و خاک به ارمغان آورده اند، سازمان غذا و دارو، بازرسین بهداشت، اتاق اصناف، اتحادیه صنفی نان حجیم و نیمه حجیم رشت و همکاران زحمت کش مجموعه صمیمانه تشکر و قدردانی کردند و برای همه عزیزان و مسئولان محترم همچون آقای حسین مقراضی که در این آب و خاک بنا به هر دلیلی در عرصه خدمات رسانی به مردم و کارآفرینی ایفای نقش می کنند تا نام ایران و گیلان مقتدرانه در جهان سربلند و سرافراز باشد، آرزوی سلامتی و توفیق کردند.
آدرس مجتمع نان زوفه:
رشت، ابتدای جاده قدیم رشت به سنگر، نبش صنوبر 21
تلفن تماس: 09123727921

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید