دکتر طریقتی، مسئول کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان:
رادیولوژیست ها چشم سوم پزشکان بالینی محسوب می شوند

ارائه خدمات صحیح و با کیفیت، از اولویت های ما است

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های نوین، رشته رادیولوژی به عنوان تلفیقی از علم و هنر، جزئی جداناپذیر از شاخه پزشکی محسوب می شود که توانسته با روش های مختلف تصویربرداری از بدن انسان، نقش تأثیر گذاری در پروسه تشخیص و درمان مناسب انواع بیماری‌ها داشته باشد. کمااینکه امروزه بدون وجود رادیولوژی،علم تصویربراری از بدن؛ مدیریت و درمان بسیاری از بیماری ها امکان پذیر نیست و سلامت جامعه و افزایش امید به زندگی بیماران در سطح قابل توجهی در گرو عملکرد مناسب این بخش است. در این راستا کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان به عنوان اولین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی شهرستان سیاهکل با مدیریتی کارآمد و پرسنلی پرتلاش، از مراکز کلینیکی معتبر و پیشگام در استان گیلان محسوب می شود که با هدف ایجاد تجربه ای متفاوت از خدمات رادیولوژی و سونوگرافی، ضریب خطا در تشخیص نمونه های ارجاعی از سوی پزشکان را با دقت و سرعت بالا به صفر رسانده و نقش مهمی در ارتقاء کیفیت کلیه خدمات رادیولوژی جهت تشخیص و تسکین آلام درد بيماران دارد. خبرنگار ما که جهت مصاحبه به این کلینیک عزیمت نموده؛ بهداشت محیط، فضایی آرام بخش و همچنین خوشرویی، متانت، ادب و صبر و حوصله مدیریت و پرسنل این مجموعه را در نوع خود کم نظیر توصیف کرده و به این نکته اشاره می کند که بهره مندی از تجهیزات به روز و پیشرفته مطابق با استانداردهای روز دنیا، حضور پزشکی نامی و با تجربه، به همراه امکانات رفاهی ویژه؛ کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان را به عنوان اولین و بهترین گزینه انتخابی بیماران و پزشکان محترم تبدیل کرده است. با توجه به این مهم، در ادامه سلسله گزارشات معرفی توانمندی های حوزه ی درمان و سلامت جامعه، در این شماره افتخار این را داشتیم تا با خانم دکتر الهه طریقتی؛ استادیار دانشگاه، مؤلف 4 جلد کتاب تخصصی رادیولوژی و مسئول موفق و گرانقدر کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان شهر سیاهکل گفتگویی ویژه داشته باشیم که توجه شما را به این مصاحبه اختصاصی جلب می نماییم:
خانم دکتر طریقتی مدیر و مسئول فنی کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان، با سابقه ای درخشان در حوزه ی رادیولوژی، یکی از پزشکان جوان و خوش آتیه کشور محسوب می شود که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با استعانت از الطاف الهی در راستای ایجاد امنیت و آرامش خاطر بیماران، برای نخستین بار، کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان را به عنوان یکی از مجهزترین و مدرن ترین مجموعه های رادیولوژی و سونوگرافی در شهر سیاهکل راه اندازی کرده تا مردم گرامی منطقه، ناگزير از عزيمت به مراکز دیگر و طي كردن مسافت نسبتاً طولاني و هزينه كردن مضاعف براي چنين خدماتي نباشند.
این رادیولوژیست موفق و توانمند در مصاحبه با خبرنگار ما علم رادیولوژی را انقلابی در عرصه ی تشخیص و درمان کلیه بیماری ها دانست و در این رابطه رادیولوژیست ها را چشم سوم پزشکان بالینی توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه امروزه کشورهای پیشرفته دنیا به سمت استفاده از فناوری های برتر در خدمات پزشکی گام بر داشته اند، در کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان نیز تمامی خدمات به صورت کاملاً تخصصی، همراه با پیشرفته ترین و مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا به متقاضیان و مراجعه کنندگان ارائه مي‌شود و این به روز بودن کلینیک؛ خدمات آرمش بخش، دقت و سرعت بالا، تشخیص درست و صدها فایده دیگر را برای بیماران و پزشکان محترم به ارمغان داشته است. کمااینکه هر قدر اين تجهيزات مدرن‌تر و به روز‌تر باشد بيمار خشنودتر، راضي‌تر و بازدهي كار بالا‌تر و كيفي‌تر خواهد بود.
خانم دکتر طریقتی در همین حال با تأکید بر اینکه بیماران و مراجعه کنندگان کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان به عنوان ولی نعمت، در خور بالاترین احترام هستند. شعار کلینیک تحت مدیریت خود را ارائه خدمات تخصصی در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت عنوان کرد و افزود: یکی از اصول اساسی این مرکز علاوه بر ارائه خدمات تخصصی دقیق؛ کسب رضایتمندی و اعتماد مراجعه‌کنندگان محترم است. به طوری که از ابتدای شروع به کار این کلینیک همواره با نظر خواهی مداوم و مستمر، سعی و تلاش ما معطوف به جلب رضایت و اعتماد بیماران عزیز بوده و در این زمینه به طور جدی اصل تکریم ارباب رجوع را به عنوان سرلوحه کاری خود تعریف کرده ایم. چه بسا که امروزه به لطف خداوند متعال مفتخریم که به واسطه تلاش و کوشش همکاران مجرب کلینیک؛ توانمندی، ظرفیت و پتانسیل مرکز رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان در فراهم آوردن امکانات و آرامش خاطر بیماران در سطح منطقه شناخته شده و از جایگاه بسیار ارزشمندی در عرصه درمان و سلامت کشور برخوردار هستیم.
مسئول کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی شهید احمدیان آنگاه در تعریف اخلاق پزشكي، بیان کرد: اخلاق پزشكي مفاهيم زيادي را در برمي‌گيرد و منحصر به برخورد خوش‌رويانه و محترمانه با بيماران نمي‌شود. كمااينكه احترام و تكريم ارباب رجوع و برخورد خوش‌رويانه با بيماران از فاكتورهاي اصلي در اخلاق پزشكي و در صنوف مختلف ديگر؛ به حساب مي‌آيد. اما در كنار آن، خويشتن‌داري در شرايط بحراني بيمار، ايجاد ارتباط صحيح با بیمار، كاهش بيم و اضطراب بیمار، تعامل سازنده با همكاران و پرسنل، حفظ شأن و جايگاه افراد پيشکسوت، به روز بودن در کار، بهداشت، صداقت، وجدان کاری و... از مقولاتی هستند که در مجموع به اخلاق پزشكي معنا مي‌دهند.
خانم دکتر طریقتی در پایان این گفتگوی صمیمی ضمن آرزوی موفقیت برای همه تلاشگران حوزه سلامت جامعه از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار سیاهکل ،پزشکان و دندانپزشکان محترم، اعضای خانواده، همکاران کلینیک، مردم فرهیخته سیاهکل، بیماران عزیز و همچنین آقای جواد عبدالهی مسئول درمانگاه شهید احمدیان که در بحث افتتاح این مرکز نهایت تعامل و همکاری را با ایشان داشته اند، تشکر و قدردانی کرد و افزود: همیشه بر این باورم که تا موقعی که توان دارم جهت خدمت به بیماران و کاستن درد آنها و بهبود زندگی هموطنانم تلاش نمایم. به عبارتی دیگر: زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست؛ هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود؛ صحنه پیوسته بجاست؛ خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.
آدرس: سیاهکل، خیابان امام خمینی ،درمانگاه شهید احمدیان
تلفن: 01342480005 – 09309646342
اینستاگرام: radiology_ahmadiyan