سعیدیان نماد عالی کیفیت در آجیل و خشکبار

در صنف آجیل فروشان استان گیلان آجیل فروشی های زیادی در حال فعالیت هستند و فضای رقابتی خوبی در بین این مراکز وجود دارد. همین موضوع انتخاب بهترین ها را سخت کرده است. ما در این گزارش سعی کرده ایم با نگاهی منصفانه و بر اساس رأی مردم، یکی از بهترین برندهای آجیل و خشکبار استان گیلان را به شما معرفی نمائیم. مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان که نماد عالی از کیفیت و همچنین خِرد جمعی و مشارکت خانوادگی می باشد؛ با ارائه محصولاتی درجه یک و بی نظیر از بهترین و معتبر ترین های بازار در مقیاسی گسترده به عنوان یک واحد نمونه در افکار عمومی شناخته می شود که تعهد نسبت به سلامت و امنیت غذایی مشتریان باعث شده تا در این صنف پایدار بماند و به جزء شهرها و مناطق مختلف استان؛ مشتریان زیادی از برخی شهرهای دیگر کشور نیز مشتری این واحد تولید و فرآوری آجیل و خشکبار باشند. تلاش مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان بر نهایت کیفیت و کمال گرایی است و تضمین بالاترین کیفیت محصولات، از اهداف اصلی این مجموعه می باشد و در این ارتباط بدیهی ست که آجیل و خشکبار سعیدیان در آینده ای نزدیک بتواند به پشتوانه اعتماد مشتریان خود، تبدیل به یک برند ملی در صنعت آجیل و خشکبار شود که این موضوع مایه مباهات همگان است. به همین خاطر خبرنگار ما در سلسله گزارشات معرفی واحدهای صنفی خوش سابقه و موفق، در این شماره با مدیر مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان که بر اساس استانداردهای لازم توانسته محصولاتی با کیفیت و مرغوب را با بسته بندی متنوع و شکیل متناسب با معیارها و سلایق مختلف روانه بازار نماید، گفتگویی صمیمی انجام داده که در ذیل می خوانید:

محمد رضا سعیدیان بنیانگذار مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان یکی از نخبگان اقتصادی ارزش آفرین کشور شناخته می شود و حدود سه دهه از عمرش را در عرصه تولید، توزیع و فرآوری آجیل و خشکبار سپری کرده است. وقتی با ایشان همکلام می شویم، از سختی ها و خاطرات کارش می گوید. وی گفت: «من نزدیک به سه دهه در این حرفه کار کرده ام و عشق و علاقه به کار و حرفه ام مانع از آن شده که در این سن و سال، خانه نشین شوم و از خدا هم خواسته ام که اگر قابل هستم تا جایی که عمر می کنم در این حرفه به فعالیت بپردازم چرا که واقعاً این شغل را دوست دارم.»


سعیدیان با بیان اینکه طی سال ها فعالیت در عرصه بازار آجیل و خشکبار مهم ترین هدف وی ارائه محصولاتی سالم و با کیفیت به مردم شریف در بالاترین سطح بوده و کسب درآمد به هر قیمتی در دستور کار مجموعه تحت مدیریت وی قرار نداشته، اظهار کرد: اگر هر کاسبی کارش را به درستی و همراه با صداقت و خدمت به همنوع خود انجام دهد، مسلماً هم کسب احترام می نماید، هم پاداش مادی به دست می آورد. در واقع هر فردی؛ در هر جايگاه و موقعيت شغلي كه باشد اگر وجدان‌كاري نداشته باشد بازنده تلقي مي‌شود.
وی در ادامه آجیل و خشکبار را از جمله سالم ترین و مناسب ترین خوارکی ها برشمرد و یادآور شد: مصرف آجیل و مغزها مانند فندق، گردو، بادام، پسته و... نقش مهمی در تأمین سلامتی بدن ایفا می کنند و بر خلاف تصور عوام که فکر می کنند این قبیل مواد خوراکی فاقد ارزش غذایی هستند، باید گفت که این مواد غذایی منابع سرشاری از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های آنتی اکسیدانی هستند و برای تأمین سلامت سیستم ایمنی بدن ضروری بوده و به سبک زندگی سالم تر افراد جامعه کمک شایانی می کند.


سعیدیان آنگاه ارتباط صمیمانه و دو سویه با مشتریان عزیز را دارای نتیجه برد - برد دانست و متذکر شد: «ما ایرانی ها ضرب المثل معروفی داریم که «آدم خوش حساب شریک مال مردمه!» ما نیز سعی داشته ایم از ابتدا با مشتری مداری، صداقت کاری و همچنین ارائه محصولاتی با کیفیت و ارگانیک؛ رفته رفته برای مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان، اعتبار آفرینی کنیم و شاید یکی از علل خوشنامی امروز آجیل و خشکبار سعیدیان، به واسطه همین اعتمادی باشد که در مورد این مسائل نسبت به مجموعه مان شکل گرفته است. البته این اعتماد و اعتبار، تصادفی یا بر حسب اتفاق بوجود نیامده، کمااینکه ما همواره سعی بر مبنای اصل «دیگر خوب کافی نیست؛ بهترین باش،اگر به جلو نرویم عقب می مانیم» داشته ایم و همواره به دنبال ایده های نو و ابتکاری بوده و هستیم و تنوع در طعم و مزه آجیل به موازات ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت محصولات را هوشمندانه، هدفمند و در چارچوب برنامه های مشخص در دستور کار خود قرار داده ایم تا بتوانیم به جهت آینده نگری و به روز بودن در بازار آجیل و خشکبار؛ پیشتاز و پیشقدم باشیم. این در حالیست که کیفیت در تولید و فرآوری محصولات برای ما صرفاً یک شعار محسوب نمی شود بلکه؛ شناسنامه و اعتبار حرفه ای مجموعه به شمار می رود و امید داریم در راهی که گام نهاده ایم شاهد رضایت روز افزون مصرف کنندگان عزیزمان از محصولات با کیفیت آجیل و خشکبار سعیدیان باشیم.»


وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص رعایت نکات بهداشتی افزود: «همانگونه که مطلع هستید اغلب واحدهای صنایع غذایی تحت نظارت بهداشت فعالیت دارند، آجیل و خشکبار سعیدیان هم از این امر مستثنی نبوده و با نظارت مستقیم اداره بهداشت به فعالیت می پردازد و اشخاصی که مجموعه آجیل و خشکبار سعیدیان را می شناسند به حساسیت بالای ما در زمینه رعایت بهداشت کاملاً واقف هستند و اساساً یکی از عوامل موفقیت مجموعه ی ما، بعد از مقوله کیفیت همین رعایت نکات بهداشتی می باشد و در این رابطه خدا را شاکریم که توانسته ایم به عنوان یک برند گیلانی و ایرانی، حرفی برای گفتن در تأمین امنیت غذایی جامعه و صنعت آجیل و خشکبار داشته باشیم. البته ما آجیل و خشکبار سعیدیان را عاری از نقص و کمبود نمی دانیم و همیشه در صدد رفع نقاط ضعف بوده و هستیم. چرا که خود را خدمتگزار مشتری می دانیم و جلب رضایت مشتری برای ما یک هدف زودگذر نیست بلکه غایت تمامی خدمات مان می باشد و در این ارتباط بر این باوریم که مشتری مهم ترین ارزشیاب محصولات ما بوده و ما وابسته به او هستیم.»


سعیدیان آنگاه با اشاره به اینکه صنعت آجیل و خشکبار یکی از صنایع اصلی مهم و پیشران در حوزه ی صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال پایدار اقتصادی به لحاظ گستره ی تأمین امنیت غذایی در بازار منطقه ای و جهانی محسوب می شود، نوسان و افزایش قیمت ها در ماه های اخیر را مانع از برنامه ریزی و اجرای طرح توسعه واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی بر شمرد و در ادامه سخنان خود تنها راه دستیابی به پیشرفت عادلانه و حل مشکل فقر و معضلات اجتماعی را حمایت از واحدهای کارآفرین دانست و افزود: «انتظار داریم مسئولان محترم با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان، با نگاهی فرابخشی و ملی، بستری را فراهم سازند تا ما بتوانیم با فراغ بال بیشتر در جهت تولید محصولی مرغوب و ایجاد اشتغالی پایدار در جامعه گام برداریم. کمااینکه امروزه مقوله ی کارآفرینی، نوعی عبادت و ارزش آفرینی ست که ایران بزرگ ما بیش از هر زمان دیگر به آن نیاز دارد تا بتواند همچون عقابی تیز پرواز، در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار اوج گیرد.»
وی در پایان از مسئولان و مدیران تلاش گر ادارات استانداری، صنعت معدن تجارت، بهداشت، اماکن و نیروی انتظامی، بسیج اصناف، دارایی و مالیات، اتاق اصناف، پرسنل زحمت کش مجموعه، کسبه و مردم خونگرم گیلان، مشتریان عزیز و همچنین همسر و اعضای خانواده خویش تشکر و قدردانی کرد.
گفتگوی ما با مدیر سخت کوش و کارآفرین آجیل و خشکبار سعیدیان که پایان یافت، با خود می اندیشیم که اگر در هر منطقه از کشور چندین نفر مثل ایشان حضور داشت، بسیاری از مشکلات مردم در زمینه اشتغال حل می شد. چه بسا که محمد رضا سعیدیان و چهره های کارآفرین توانمندی همچون ایشان که به عنوان پرچمداران اقتصاد کشور محسوب می شوند، فرصتی هستند تا ما بتوانیم از تجربیات ارزنده این افراد خلاق و مردمی استفاده بهینه داشته باشیم و با حمایت مسئولان کارآمد و متعهد شرایطی فراهم کنیم تا این افراد بتوانند ایده ها و برنامه های خود را در امر اشتغال و خدمات رسانی مطلوب تر به مردم اجرایی کرده و نقش خود را در توسعه اقتصاد و اشتغال کشور ایفا کنند. کمااینکه رفع موانع و مشکلاتی که این افراد با آن درگیر هستند و دست و پنجه نرم می کنند، شرط استقلال و تقویت اقتصادی کشور محسوب می شود، امری که رهبر معظم انقلاب بارها به آن تأکید کرده اند.
آدرس: استان گیلان، شهر سنگر،بعد از CNG
تلفن: 01334526820
اینستاگرام: ajilsaeeidiyan

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید