کلینیک دندانپزشکی دکتر سعید محمدیان روشن و دکتر آمنه محمدیان روشن
نمادی از اعتماد و اطمینان در خدمات دندانپزشکی

 

دهان و دندان، کلید سلامتی بدن
اگر تاکنون نسبت به توصیه های سلامتی بی توجه یا کم توجه بوده اید، بد نیست در این باره تجدید نظر کنید و آنها را جدی بگیرید. چون هر یک از این توصیه ها، راهکاری را پیش پای شما می گذارد تا به واسطه ی آن حتی الامکان از بیماری ها دور شده و به حفظ سلامت خود کمک کنید. در این زمینه یکی از مهم ترین و حیاتی ترین دستورالعمل های مربوط به سلامتی؛ توصیه های مربوط به بهداشت دهان و دندان است. چرا که پزشکان، سلامت دهان و دندان را کلید سلامتی همه اعضای بدن دانسته و در حفظ کیفیت زندگی افراد به خصوص در میانسالی و دوران سالمندی بسیار مؤثر می دانند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه سلسله گزارشات نشریه پگاه در معرفی توانمندی های جامعه پزشکی به سراغ دکتر سعید محمدیان روشن و خانم دکتر آمنه محمدیان روشن، دندانپزشکان جوان و خوش آتیه ی گیلانی که در خانواده ای پویا و فرهیخته در عرصه درمان و پزشکی دیده به جهان گشوده و سال ها، نزد پدر خود آقای دکتر حشمت الله محمدیان روشن، پزشک خوش سابقه و پیشکسوت گیلانی، درس زندگی و اخلاق پزشکی را آموخته اند رفته ایم. این برادر و خواهر دندانپزشک که از خود قابلیت و توانمندی بالایی در ارایه خدمات دندانپزشکی و جلب رضایت بیماران نشان داده اند، همواره خدمت به مردم را باارزش تر از شهرت می دانند و در زمینه ی فرهنگ سازی و ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان نیز فعالیت های بسیاری دارند. کمااینکه جمعی از خانواده ها که جهت خدمات دندانپزشکی نزد این دندانپزشکان موفق و توانمند رفته اند به خبرنگار ما اظهار کردند: ایشان، از تبحر، مهارت و تجربه کافی برخوردار بوده و با روش‌هایی مثال زدنی که با مهر و عطوفت همراه است به ویزیت و ارایه خدمات دندانپزشکی اقدام می‌کنند. این عده از خانواده‌ها همچنین به این نکته اشاره کردند که انتخاب رنگ و نحوه‌ی نورپردازی دیزاین داخلی مطب، در ایجاد حس آرامش شان بسیار مؤثر بوده و حتی کودکان آنها نزد این برادر و خواهر دندانپزشک،‌ احساس راحتی دارند و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای روند درمان را سپری می‌کنند.


اهمیت مراقبت از دندان های شیری کودکان
دکتر سعید محمدیان روشن در گفت و گو با خبرنگار ما ابتدا مقوله ی پیشگیری را در تمام شاخه های پزشکی، از جمله دندانپزشکی، مقدم بر درمان دانست و با تأکید بر لزوم اهمیت دندان‌‌هاي شيري كودکان افزود: همواره این سؤال در ذهن بیشتر افراد جامعه وجود دارد که چرا باید از دندان های شیری مواظبت کرد، در حالی که طول عمر این دندان ها کوتاه است و بیش از شش تا هفت سال ادامه پیدا نمی کند! که متأسفانه این پرسش بر گرفته از یک باور اشتباه عمومی در ارتباط با دندان های شیری است. لذا در این رابطه باید نگاه ویژه ای نسبت به وظایف دندان های شیری که قرار است به مدت 12-10 سال داخل دهان، سالم وجود داشته باشند داشته باشیم. کمااینکه دندان های شیری غیر از سه وظیفه مهم جویدن، صحبت کردن و زیبایی که برای دندان های دائمی نیز صدق می کند، چند وظیفه مهم نیز دارند. ابتدا اینکه زیر هر کدام از دندان های شیری یک جوانه دندان دائمی وجود دارد که فضای کافی برای رویش آن دندان از سوی دندان های شیری حفظ می شود. دیگر آنکه هر کدام از دندان های دائمی از ریشه دندان های شیری به عنوان راهنما استفاده می کنند تا در مسیر اصلی رویش خود قرار بگیرند و در مکانی مناسب رویش پیدا کنند که اگر چنین نبود حتماً به هم ریختگی و اختلال در مکان و مسیر رویش دندان های دائمی اتفاق می افتد و این در حالیست که حدود 70 درصد به هم ریختگی ها و نامرتبی دندان های دائمی به علت زود از دست رفتن دندان های شیری اتفاق می افتد و سلامت دندان های دائمی در گرو حفظ و نگهداری و سلامت دندان های شیری است. بنابراین ضروری است که والدین با آگاه شدن از نقش مهم و اساسی دندان های شیری، انجام مراقبت های بهداشتی لازم، مراجعه و معاینات مرتب و منظم دندانی برای فرزندانشان را جدی بگیرند تا بدین ترتیب از پوسیدگی و مشکلات بعدی دندان ها جلوگیری شود.


رعایت حقوق بیماران ضروری است
دكتر سعید محمدیان با اشاره به اينكه تمامي پزشكان و دندانپزشكان به انجام كار و خدمات درست و خدماتی ایده آل و کامل تمايل دارند، در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبني بر اينكه عوامل موفقيت يك دندانپزشك را چگونه ارزيابي مي‌كند، افزود: داشتن تخصص و استفاده از تجهیزات مجهز و به روز شرط لازم براي موفقيت در اين حيطه و ديگر بخش‌هاي پزشكي به‌شمار مي‌رود اما قطعاً براي دستيابي به موفقيت این شروط كافي نيست و داشتن وجدان كاري، مهم‌ترين فاكتور در اين رابطه محسوب مي‌شود و هر كس در هر جايگاه، موقعيت و شغلي كه باشد اگر وجدان‌كاري نداشته باشد، بازنده تلقي مي‌شود. این دندانپزشک با اخلاق در همین رابطه بیماران کلینیک تحت مدیرت خود را به عنوان ولی نعمت، در خور بالاترین احترام و تکریم برشمرد و افزود: شأن و منزلت بالای بیماران همیشه نزد ما محفوظ و ماندگار است و ارائه بهترین درمان و جلب رضایت بیماران محترم تنها هدف ما می باشد و از بدو شروع به کار کلینیک، همواره خود را جای بیماران و مراجعین محترم قرار داده و تمام همت و تلاش مان این بوده و است که خدمات دندانپزشکی را در بالاترین سطح کیفی و استفاده از جدیدترین تکنولوژی ارایه کنیم تا بتوانیم پاسخگوی اعتماد مردم به شکل شایسته ای باشیم و در این رابطه مسائل مالی در برابر کیفیت خدماتی که ارایه می کنیم چندان مطرح نیست و در این ارتباط ما ضمن استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه مصرفی، تعرفه‌‌های کلینیک را متناسب با هزينه‌ها، افزايشي نکرده ایم و در عين حال بعضاً تخفیفاتی نيز براي بیماران محترم منظور مي‌كنيم.


بیمه و دندانپزشکی
دکتر سعید محمدیان روشن با تأکید بر اینکه دغدغه مردم در زمینه هزینه های دندانپزشکی باید مورد توجه قرار گیرد افزود: درصد زیادی از افراد جامعه بدون حمایت بیمه ها توان پرداخت تعرفه های دندانپزشکی را ندارند. به بیانی دیگر نگاه بیمه ها به خدمات دندانپزشکی می بایست با توجه به مقتضیات جامعه تغییری اساسی پیدا کند و به جای اینکه آن را در ردیف خدمات لوکس قرار دهند، هزینه های این خدمات را کاملاً پوشش دهند تا بیشتر مردم برای معاینه و جلوگیری از پوسیدگی دندان های خود جهت مراجعه به مطب های دندانپزشکی رغبت نشان دهند و مراحل درمان خود را به تأخیر نیاندازند.
برای داشتن لبخندی زیبا همراه شما هستیم
خانم دكتر آمنه محمدیان روشن که به خوبی بر فنون و رمز و راز موفقیت در حرفه ی خود و همچنین فاکتورهای جلب رضایت و اعتماد بیماران مسلط است در گفت و گو با خبرنگار ما هدف از تأسیس و راه اندازی کلینیک دندانپزشکی تحت مدیریت شان را ایجاد فضایی آرامش بخش جهت رفع اضطراب و استرس مراجعه کنندگان و ارایه خدمات دندانپزشکی در سطحی کاملاً تخصصی بر شمرد و سپس در زمینه خدمات دندانپزشکی زیبایی یادآور شد: دندانپزشکی زیبایی به درمان های دندانپزشکی گفته می شود که به منظور زیباتر کردن لبخند و به اصطلاح بدفرمی های دندان شامل شکستگی، ترک، تغییر رنگ و تا حدودی تغییر شکل و بستن فواصل دندانی انجام می شود. این بانوی دندانپزشک خوش ذوق و توانمند در همین حال با تأکید بر اینکه خدمات زیبایی همانند سایر شیوه های نوین در امر دندانپزشکی نیازمند بررسی علمی بوده، خطاب به افراد جامعه افزود: در درجه اول انتظارات واقع بینانه داشته باشند و برای درمان بهتر زیبایی دندان ها قبل از تصمیم گیری، جوانب آن را بررسی و نظر متخصصان را جویا شوند و توجه داشته باشند که حفظ سلامت دندان ها زیربنای درمان شان باشد و این موضوع را نیز از دندانپزشک خود بخواهند. کمااینکه فرد دندانپزشک، هنر را با حرفه دندانپزشکی تلفیق نموده و با درمان اصولی و درست دندان ها، زیبایی و سلامت دندان ها را ارتقاء می دهد و در نهایت بیمار را به طور هم زمان از مزایای سلامت دهان و دندان و همچنین به حقیقت پیوستن رویای دیرینه داشتن لبخندی زیبا برخوردار می گرداند. چه بسا که داشتن لبخندی زیبا و البته سالم؛ به لحاظ عاطفی، اجتماعی و حتی شغلی مزایایی دارد که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست و دارایی ارزشمند برای هر فرد محسوب می شود.
نقش اخلاق پزشکی در روند درمان
خانم دکتر آمنه محمدیان روشن آنگاه در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه تعریفی از اخلاق پزشکی دارید افزود: از آنجا که در علم دندانپزشکی با افراد مختلفی در ارتباط هستیم، این متغیر بودن شخصیت افراد؛ شکیبایی بالایی رو می طلبد و در این راستا یک پزشک و دندانپزشک با اخلاق هرگز نباید عدالت و انصاف را در حرفه خود فراموش کند. زیرا فرق نگذاشتن و حفظ روابط صمیمانه و دلسوزانه بین بیماران و احترام به مقام و شخصیت آنها، اساس یک همزیستی اجتماعی و تضمینی برای بهبود سلامت بیماران محسوب می شود و بدیهی است که در چنین شرایطی، بیمار خود را دارای شخصیتی حقیقی همراه با احترام دانسته و با رضایت درونی و اعتماد به نفس؛ همکاری اش را با پزشک در پروسه درمان افزایش می دهد و به همین علت است که می گویند پای بست خانه سلامت، اعتماد بین پزشک و بیمار است.
نکته پایانی
دکتر سعید محمدیان روشن و خانم دکتر آمنه محمدیان روشن در پایان از تمام مسئولان محترم دانشگاه علوم پزشکی، نظام پزشکی، پرسنل کلینیک، شهروندان و بیماران فهیم و عزیز، اعضای خانواده و به ویژه پدر و مادر خود که نقش به سزایی در موفقیت های ایشان داشته و دارند و همیشه پشتیبان و همراه شان در زندگی بوده اند تشکر و قدردانی کردند و یادآور شدند: با توجه به اهمیت و حساسیت بالای بهداشت دهان و دندان، افراد جامعه مشکلات دندانی خود را جدی گرفته و به محض مشاهده کوچکترین پوسیدگی دندان، به کلینیک دندانپزشکی ایشان مراجعه و از ویزیت رایگان و خدمات مرکز در فضایی آرامش بخش و دلنشین بهره مند گردند.
آدرس کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدیان روشن:
شعبه1،سیاهکل،خیابان شهید بهشتی،جنب داروخانه شبانه روزی
شعبه 2،سیاهکل،خیابان شهید بهشتی،درمانگاه شبانه روزی حافظ تلفن تماس: 01341324638
اینستاگرام: Dr.Mohammadian.Roshan