ارایه خدمات دندانپزشکی با بهره گیری از تجهیزاتی مدرن و به روز
در  مطب دندانپزشکی دکتر سید کیهان فلاح خیری

تعهد؛ اولین و مهم ترین خواسته از جامعه پزشکی در جهان است و پزشکی که آماده کار طبابت می شود باید سوگند تعهد و احساس مسئولیت یاد کند و این امر در جامعه پزشکی گاهی بسیار کمرنگ و گاهی فراتر از سوگندی ست که یاد شده است. این در حالیست که در تاریخ پزشکی کشور عزیزمان ایران، از بدو ظهور طب سنتی تاکنون، اطباء بسیاری وجود دارند که نام شان همیشه جاودان بوده و از آنان به نیکی یاد می شود. پزشکانی که در مناطق فعالیت خود خدمت به مردم را در شکلها و قالب های مختلف بر منافع شخصی و رفاه خود ارجح می شمارند و تعهد، احساس مسؤلیت و دلسوزی شان زبانزد خاص و عام است و به طور طبیعی الگویی برای فرزندان این سرزمین می شوند تا بدین ترتیب فرهنگ خدمت به مردم، همچنان در جامعه جاری و ساری باشد. در این راستا دکتر سید کیهان فلاح خیری لنگرودی از جمله پزشکانی ست که علاوه بر تبحر و تخصص در کار، در تکریم بیماران و مراجعین حساسیت بالایی دارد. از بُعد علمی نیز دکتر فلاح خیری یکی از توانمند ترین دندانپزشکان منطقه به شمار می آید و به دلیل مراودات و مطالعات علمی، همواره به روز بوده و تشخیص و درمان درست و عملکرد موفق وی در منطقه کیاشهر باعث شده تا نامش بر زبان ها جاری شود و هر روز بر محبوبیت ایشان افزوده شود. این در حالیست که ارائه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت همراه با درمان‌هاي متداولي همچون عصب‌كشي، جرم گیری، ترمیم، زیبایی، لمینت و... در سطح كاملاً تخصصي و مؤثر؛ رضايت‌ مندي بيماران را از مطب تحت مديريت دكتر فلاح خیری به دنبال داشته و شهروندان منطقه کیاشهر را از عزيمت به مراكز دیگر براي استفاده از چنين خدماتي بي ‌نياز كرده است. علاوه بر این موارد، این دندانپزشک با اخلاق و خوش آتیه نهایت مساعدت را با مراجعه کنندگان مطب تحت مدیریتش دارد و طرح های ویژه ای را در این زمینه از جمله بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و همچنین دادن مشاوره در خصوص نحوه مراقبت از دندان ها در سنین مختلف و استفاده از نخ دندان تدارک دیده است. در این ارتباط، خبرنگار ما که با چند تن از اهالی منطقه کیاشهر و بیماران این مطب به گفت و گو نشسته، تأکید می کند که ارایه خدمات در سطح کیفی بالا و رفتار محترمانه با بیماران از ویژگی های شاخص این مطب دندانپزشکی محسوب می شود و به این دندانپزشک موفق؛ نزد مردم شأن و منزلت والایی بخشیده است. اما آنچه که خبرنگار ما در اولین دیدار با دکتر فلاح خیری شاهد بوده؛ روحیه و اراده قوی خدمت به بیماران و مهم تر از همه دقت و عشق و علاقه وافری ست که ایشان در حرفه خود دارد و چه بسا، پزشکی که به کار خود علاقه مند است؛ می کوشد تا بهترین عملکرد را داشته باشد و بدیهی است این عملکرد خوب از دید مردم پنهان نمی ماند و افرادی که بتوانند نظر مردم را به خوبی جلب کنند طعم موفقیت را با تمام وجود لمس خواهند کرد و هدف ما از بیان این ویژگی ها و موفقیت ها، معرفی الگویی مناسب برای کسانی ست که موفقیت در کارشان مستلزم حضور مستقیم مردم است و مردم صلاحیت یا عدم صلاحیت شان را تعیین می کنند. لذا با توجه به این مهم، در ادامه سلسله گزارشات نشریه پگاه در خصوص معرفی توانمندی های جامعه پزشکی مصاحبه ای را با دکتر سید کیهان فلاح خیری لنگرودی دندانپزشک جوان و خوش آتیه گیلانی انجام داده ایم که در ذیل می خوانید:
دکتر سید کیهان فلاح خیری جراح و دندانپزشک خوش سابقه، در مصاحبه با خبرنگار ما ابتدا با بیان این مطلب که حرفه پزشکی یک موهبت الهی است و در این زمینه پزشک، اگر سعی کند دانش خود را به روز نگه دارد و کارش را به درستی و همراه با صداقت و خدمت به هم نوع خود انجام دهد، مسلماً هم کسب احترام می نماید و هم پاداش مادی به دست می آورد افزود: از آغاز شروع به کار مطب تحت مدیریت خود تا به حال، اولویت هایی را در راستای جلب رضایت بیماران محترم ترسیم کرده و تمام تلاشش این بوده که بیشتر خدمات و درمان های دندانپزشکی نیاز مردم منطقه را با تجهیزات و تکنولوژی مدرن، در بالاترین سطح انجام دهد.
این دندانپزشک جوان و توانمند در ادامه مقوله ی پیشگیری را در تمام شاخه های پزشکی، از جمله دندانپزشکی، مقدم بر درمان دانست و با تأکید بر اینکه سبك زندگي، نوع تغذيه و همچنين عامل توارث (ژنتيك) در بهداشت دهان و دندان نقش‌آفرين است افزود: با وجود اینکه تا به امروز عملکرد خوبی در زمینه بهداشت دهان و دندان افراد جامعه صورت گرفته اما متأسفانه هنوز استفاده از نخ دندان و مسواک زدن اصولی چندان در بین مردم فرهنگ سازی نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرد و بیشتر مردم به موقع جهت ویزیت دندان های خود به مطب های دندانپزشکی مراجعه نمی کنند و به نوعی مقوله پیشگیری در حوزه ی بهداشت دهان و دندان در کشور معنای چندانی ندارد و تمرکز روی مقوله درمان است و این امر مستلزم آن است که مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ آموزش و فرهنگ سازی و سیاست گذاری جهت اقدامات پیشگیرانه را از مدارس و خانواده ها آغاز کنند تا بدین ترتیب ما شاهد تحولاتی در حوزه ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان و همچنین این موضوع باشیم که 10 درصد افراد جامعه به دنبال درمان و 90 درصد به دنبال حفظ دندان و ارتقای بهداشت دهان و دندان خود باشند؛ رویه ای که امروز عکس آن در حالِ انجام است.
وی آنگاه با بیان این مطلب که حرفه ی دندانپزشکی تلفیقی از تجربه، علم و هنر محسوب شده و در این رابطه فرد دندانپزشک می بایست علاوه بر دانش پزشکی از دستان هنرمندی نیز برخوردار باشد، از مشاوره های رايگان به بیماران و همچنین ضمانت یک ساله خدمات مطب دندانپزشکی خود خبر داد و یادآور شد: از آنجا که در فرآيند درمان دندانپزشکی بیماران تمام موارد را خواهند دید و شنید و دچار اضطراب و استرس می شوند، مسئولیت ما در قبال بیماران سنگین تر ارزیابی می شود و در این ارتباط، ما جهت كاهش اين اضطراب‌ها و ترس‌‌ها؛ تمهيداتي هوشمندانه انديشيده‌ايم كه يكي از اين تمهيدات، طراحي و اجراي ديزاين داخلي مطب و نحوه نورپردازی با بهره‌گيري از روان‌شناسي رنگ‌‌ هاست. این در حالیست که همواره فرآيند كامل درمان را از لحظه‌ي ویزیت اولیه بيمار و كليد خوردن عمليات درماني، مرحله به مرحله براي او توضيح می دهیم. اينكه از چه روش درمانی و چه ماده‌اي، چگونه و به چه دليل استفاده مي‌كنيم و آن ماده چه كاربردي دارد و نظاير آن؛ هر چند اين توضيحات مرحله‌اي زمان زيادي از ما مي‌گيرد، اما از آنجا که گام نخست درمان، اعتمادسازي بين بيمار و درمانگر است. آن را در راستای احترام به بیمار ضروري مي‌دانيم، که الحمدا.. به گواه بسیاری از مراجعین در این زمینه نیز موفق عمل کرده ایم و همین اقدامات، سطح توقعات بیماران را افزایش داده و موجب گرایش مردم به سمت خدمات با کیفیت مطب دندانپزشکی مان شده است.
دکتر فلاح خیری در ادامه با اشاره به اینکه در مطب تحت مدیریتش به منظور حفظ سلامتی بیماران و کادر درمان، تمامی پروتکل های بهداشتی در بالاترین سطح استاندارهای بهداشتی رعایت می شود، در پاسخ به سؤال خبرنگار ما كه بسياري از افراد، جرم‌گيري را موجب آسيب زدن به دندان و لق شدن آن مي‌دانند افزود: این باور عمومي داير بر لق شدن و آسيب دنداني، پايه علمي ندارد، بلكه جرم گیری؛ سلامت لثه را بر مي‌گرداند و از التهاب لثه كه نهايتاً منجر به لق شدن دندان مي‌شود، جلوگيري مي‌كند.
وی در همين زمينه مؤثرترين و ساده‌ترين راه پيشگيري از جرم دنداني را مسواك زدن صحيح همراه با نخ دندان کشیدن عنوان كرد و در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار ما مبني بر جايگاه ايمپلنت در درمان‌هاي دندانپزشكي افزود: ايمپلنت، مبحثي بسيار جامع، گسترده و كاملاً تخصصي است كه بهترين جايگزين دندان‌‌‌‌هاي از دست رفته محسوب مي‌شود و راهی است به سوی زندگی سالم تر، راحت تر وخنده هایی زیباتر؛ البته درمان ايمپلنت با تشخيص دندانپزشك می بایست انجام شود چرا كه فرد متقاضي ايمپلنت، باید از شرايط فيزيكي و استخوان فكی مناسب برخوردار باشد و به بيماري‌هاي خاصي مانند ديابت، پوكي شديد استخوان، ضعف سيستم ايمني بدن مبتلا نبوده و از عادات ناپسندي مانند سيگار كشيدن زياد به دور باشد. هر چند اكثر افرادی كه مشكلات استخواني داشته باشند هم مي‌توانند با پيوند استخوان و لثه از مزاياي ايمپلنت بهره‌مند شوند.
دکتر سید کیهان فلاح خیری لنگرودی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همه ی دست اندرکاران و زحمت کشان حوزه ی سلامت جامعه، پرسنل مطب، پدر و مادر و همچنین همسر خویش خانم دکتر معصومه قندی نژاد؛ افزایش آگاهی جامعه را پله آغاز فرهنگ سازی برای بهبود سلامت دهان و دندان دانست و افزود: خدا رو شکر می کنم که در این چند سالی که در حوزه ی درمان و دندانپزشکی فعالیت دارم، توانسته ام رضایت بیماران خود را بدست آورم، چرا که بر این باور هستم که ارتقاء سلامت جسمی و یا روحی بیماران وظیفه من است و در این راستا همواره تلاش می کنم تا بیماران و مراجعه کنندگان عزیز از بنده خاطره ای خوب و خوش در ذهن داشته باشند، چه بسا که این موضوع برای بنده بسیار ارزشمند است.
آدرس مطب دندانپزشکی دکتر سید کیهان فلاح خیری لنگرودی: کیاشهر،خیابان امام خمینی،روبروی بازار ماهی فروشان، بالای دفتر خدمات قضایی
تلفن تماس: 01342824272
اینستاگرام:
dr_keyhan_fallah