مجموعه عطرِنان،نمادی از کیفیت مرغوب و طعم خوش نان

مجموعه تولیدی نان حجیم و نیمه حجیم عطرِنان، به عنوان نمادی از کیفیت مرغوب و طعم خوش نان؛ از برخی جهات به عنوان یک واحد شاخص و متمایز محسوب می شود. نخست آنکه مدیران این واحد؛ به اصول کسب و کار و مشتری مداری تسلط دارند. عامل دیگر شناخت عمیق از سلیقه و تنوع خوراک بی نظیر اهالی گیلان و لحاظ کردن این ویژگی در خدمات می باشد و عامل سوم ایجاد سلامت و امنیت غذایی برای مشتریان عزیز است. در واقع مجموعه عطرِنان به عنوان یکی از واحدهای تولیدی موفق و برتر انواع نان حجیم و نیمه حجیم؛ اساس فعالیت و خدمات خود را بر پایه کیفیت، سلامت غذایی، صداقت کاری و مشتری مداری پی ریزی کرده و حفظ و تضمین سلامت مصرف کنندگان از اهداف اصلی این مجموعه محسوب می شود. کمااینکه بنا به اظهار برخی از مشتریان این مجموعه؛ محصولات این واحد از نظر کیفیت و طعم، در هیچ واحد دیگری همتا ندارد. همچنین عده ای از مشتریان این مجموعه، به خبرنگار ما گفتند؛ علاوه بر کیفیت بالای نان، بهداشت محیط و پرسنل در این واحد با حساسیت ویژه ای اعمال می شود و مدیریت و پرسنل مجموعه عطرِنان؛ صداقت در کار را سرلوحه فعالیت ها و خدمات خود قرار داده و شعار حق همیشه با مشتری است را در عمل به نمایش گذاشته اند. لذا با توجه به موفقیت های این مجموعه خوشنام گفتگویی ویژه را با آقای الیاس انصاری و همسر محترم شان خانم افسانه پور قربان مدیران موفق و خوش آتیه ی این واحد تولید نان حجیم و نیمه حجیم انجام داده ایم که ضمن آرزوی موفقیت برای این عزیزان و همکارانشان این گفتگو را با هم مرور می کنیم:


ابتدا الیاس انصاری در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به اینکه قبل از راه اندازی مجموعه عطرِنان، چند سالی در بازار آزاد فعالیت داشته و این حرفه، شغل خانوادگی وی به شمار می رود و پدر بزرگ وی مرحوم قربانعلی شایان و پدر عزیزش آقای محمد صادق انصاری از پیش کسوتان عرصه قنادی منطقه بوده و هستند یادآور شد: با توجه به اینکه در جامعه امروزی نان به عنوان یکی از چهار گروه مواد غذایی اصلی؛ تأثیر گذار ترین و با برکت ترین بخش غذایی در سبد مصرفی خانوار است و استفاده از غذای سالم به خصوص نان، قوت اصلی مردم محسوب می شود؛ به همراه همسرم خانم پور قربان، پس از نیاز سنجی و ارزیابی پتانسیل های شهر لاهیجان، ایده تأسیس یک مجموعه ی نان حجیم و نیمه حجیم در ذهنمان شکل گرفت و این موضوع را از زوایای مختلف مورد بررسی و آنالیز قرار دادیم و متعاقباً با هدف تولید انواع نان حجیم و نیمه حجیم سالم، به روز و ایمن؛ با اتکاء به خداوند متعال و همکاری مسئولان ذیربط شهرستان؛ واحد تولیدی عطرِنان را احداث کردیم.


وی با بیان این مطلب که فواید مصرف آردهای کامل و محصولات تهیه شده از آنها بر هیچ کس پوشیده نیست و محققان و کارشناسان بسیاری درباره اهمیت استفاده از آنها اتفاق نظر دارند، خط مشی مجموعه عطرِنان را تولید نان با کیفیت، تازه و خوش طعم همراه با حفظ ارزش غذایی بر اساس نیاز مصرفی روز اعلام کرد و افزود: همواره در راستای حفظ و ارتقای سلامت غذایی افراد جامعه و همچنین تأمین غذای سالم و ایجاد امنیت غذایی در حوزه نان حجیم و نیمه حجیم، محصولات تولیدی مجموعه عطرِنان؛ با آرد مرغوب و کامل غلات و با انجام تخمیر کامل تهیه و تولید می شود.
انصاری همچنین با بیان این مطلب که اعتبار یک واحد صنفی، مهم ترین سرمایه در هر کسب و کاری محسوب می شود و این اعتبار با ارایه خدمات به نحو احسن، محصول با کیفیت و احترام به مشتری به دست می آید؛ در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص اجرای طرح توسعه مجموعه عطرِنان افزود: بدیهی است هر فردی در هر کسب و کاری که پیشه می کند به طور طبیعی مایل به پیشرفت و توسعه کار خود است ما نیز در این مسیر حرکت می کنیم و عمده تلاش ما معطوف آن است که هر روز ما بهتر از روز قبل باشد و کار و فعالیت های مجموعه عطرِنان هر چه بیشتر توسعه پیدا کند.
این جوان موفق و صاحب ایده در صنعت نان حجیم و نیمه حجیم در همین حال با اشاره به این موضوع که تاکنون از تسهیلات بانکی استفاده نکرده و با سرمایه گذاری شخصی به عرصه تولید ورود کرده و برای چندین نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده؛ در ادامه سخنان خود به برخي مشكلات و موانع موجود از جمله افزايش سرسام‌آور قيمت‌ها، بی بهره بودن مجموعه از خط تلفن ثابت، تعرفه سنگین بیمه تأمین اجتماعی و حامل های انرژی و همچنین عدم وجود اتحادیه تخصصی نان حجیم و نیمه حجیم اشاره کرد و متذکر شد: در تأسیس و راه اندازی مجموعه عطرِنان، از کمک و حمایت های معنوی دوستان و همکاران زیادی به ویژه اتاق اصناف، صنعت معدن تجارت، اتحادیه نانوایان، اتحادیه قنادان، فرمانداری، شهرداری، بهداشت و... برخوردار بوده ایم که جا دارد از این تریبون رسانه، از همه این عزیزان تشکر و قدردانی کنم.


انصاری توجه به کار آفرینان و رفع موانع و مشکلاتی که این افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند را لازمه تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کار آفرینان و تولید کنندگان دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه از پتانسیل بالقوه برای توسعه فعالیت ها و خدمات خود برخوردار هستیم انتظار داریم که مسئولان عزیز در راستاي اهداف حمايت از توليد کنندگان و كارآفرينان، با در نظر گرفتن برخی سیاست های تشویقی و حمایتی در قالب تسهیلات ویژه کارآفرینی، این امکان را برای ما فراهم سازند تا ما بتوانیم ضمن گسترش خدمات دهی مجموعه، میزان اشتغالزایی را نیز افزایش دهیم و با فراغ بال بیشتر در جهت تولید نان سالم و مرغوب در جامعه گام برداریم.
در ادامه این مصاحبه وقتی که از خانم افسانه پورقربان اوضاع و احوال این روزها را جویا شدم افزود: هر آنچه خداوند برای انسان رقم بزند؛ همان پیش خواهد آمد و خدا رو شکر این روزها هم خوب است.
وی رمز ماندگاری مجموعه عطرِنان را صداقت، وجدان کاری، پشتکار و مردم مداری می داند و با تأکید بر اینکه حفظ و تضمین سلامت مصرف کنندگان از اهداف اصلی مجموعه عطرِنان محسوب می شود افزود: از بدو شروع فعالیت مجموعه عطرِنان تاکنون اولویت هایی را در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان و جلب رضایت مندی مردم برای خود ترسیم کرده ایم و همواره بر این اعتقادیم که وجدان، انسانیت و درستکاری را سرلوحه خدمات خود داشته باشیم و در این رابطه همیشه خود را جای مشتریان عزیز قرار داده و تمام همت و تلاش مان این بوده که محصول مرغوب و تازه، با استفاده از بهترین نوع مواد مصرفی تولید نمائیم تا بتوانیم پاسخگوی اعتماد مردم به شکل شایسته ای باشیم. کمااینکه هر کسب و کاری فقط با حضور مشتری معنا پیدا می کند و الحمدا.. با توجه به افزایش آگاهی افراد جامعه در رابطه با سبک زندگی و تغذیه سالم، ما شاهد افزایش استقبال و فروش محصولات عطرِنان هستیم و در این رابطه از حسن انتخاب و اعتماد مشتریان عزیز خود صمیمانه تشکر می کنیم.
خانم پور قربان در ادامه رعایت بهداشت را در همه ی حوزه های صنفی، مورد تأکید قرار داد و افزود: رعایت بهداشت به خصوص در حوزه هایی که با مواد غذایی و سلامت عمومی سر و کار دارند اولویت اول محسوب می شود. از این رو اصول موازین و آیین نامه های بهداشت محیط و پرسنل در این واحد با حساسیت بالا اجرا می شود و در این رابطه پرسنل ملبس به لباس فرم و دارای کارت بهداشت بوده و تحت چک آپ های بهداشتی دوره ای قرار می گیرند. ضمن اینکه ما، همواره آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات اصلاحی و سازنده در جهت پیشبرد هر چه بهتر امور هستیم.
مدیریت مجموعه تولیدی نان حجیم و نیمه حجیم عطرِنان لاهیجان در پایان مصاحبه فرصت را مغتنم شمرده و از اعضای خانواده، پرسنل زحمت کش مجموعه و همچنین حسن اعتماد مردم عزیز لاهیجان که نان های تولیدی این مجموعه را برای مصرف انتخاب کرده اند صمیمانه تشکر و قدردانی کرد و برای مسئولان ادارات صنعت معدن تجارت، فرمانداری، شهرداری، بهداشت، اماکن نیروی انتظامی، اتاق اصناف، اتحادیه نانوایان، اتحادیه قنادان و دیگر دست اندرکارانی که با این مجموعه همکاری و تعامل دارند آرزوی توفیق و سلامتی نمود.
حرف هایمان که به انتها رسید؛ در این فکر غوطه ور شدم که تولید نان حجیم و نیمه حجیم و جلب رضایت مشتری با سلایق متفاوت، به سادگی ممکن نیست! و الیاس انصاری و همسر ایشان خانم پورقربان؛ چه خوب توانسته اند دوشادوش هم با تلاش، اخلاق مداری و وجدان کاری محیطی آنچنان گرم و صمیمی برای مشتریان خود بسازند که آنها لذت کنار هم بودن و حال خوش یک وعده غذایی سالم، خوش طعم و با
کیفیت را در مجموعه عطرِنان جستجو کنند.
آدرس مجموعه نان حجیم و نیمه حجیم عطرِنان:
لاهیجان، خیابان خرمشهر، نبش خرمشهر یکم
اینستاگرام: atrenan_lahijan