کلینیک درد مهر
ارائه دهنده تکنیک های نو در تشخیص و درمان دردها

در سال های اخیر با پیشرفت علم در شاخه های مختلف از جمله پزشکی، بسیاری از عوامل تهدید کننده زندگی انسان ها از بین رفته است. به طوری که این روزها به غیر از بیماری کووید19، کمتر کسی بر اثر بیماری های واگیردار و عفونی جان خود را از دست می دهد اما مشکلی که با پیشرفت علم پزشکی و افزایش امید به زندگی، جوامع بشری را تهدید می کند مشکلات و دردهای عضلانی و اسکلتی و نظایر این موارد است که به نوعی کیفیت زندگی افراد را نشانه گرفته اند. اما آیا راهی برای درمان این دردها و تسکین آنها وجود دارد؟ بله. در این راستا، شکل گیری و فعالیت کلینیک های درد برای رفع دردهای مزمن و کنترل بسیاری از بیماری ها از جمله کنترل دردهای دیسک کمر و گردن، دردهای مزمن ستون فقرات، استخوان ها، ماهیچه ها و اندام ها، دردهای پس از جراحی و سر درد بسیار کارساز می باشند، چرا که متخصصان این رشته جهت مهار انواع درد های حاد و مزمن به مدد شیوه های نوین علمی در صدد هستند تا لبخند آرامش به لب های بیماران برگردد. البته در شرایطی که هنوز این کلینیک ها برای مردم ناشناخته اند یکسری پزشکان غیر متخصص بخشی از خدمات کلینیک های درد را به بیماران ارایه می کنند به طوری که خدمات این گروه از پزشکان، محدود و غیر تخصصی و حتی منجر به عوارض جبران ناپذیری برای بیماران شده است. این در حالیست که براي اخذ فلوشيپ‌ فوق تخصصي درد بايد فرد پزشک، داراي بورد باشد و 18 ماه تا دو سال در اين رشته تحصيل كند و در صورت قبولي، عنوان فلوشيپ فوق تخصصي را كسب نماید. با توجه به این مهم؛ خبرنگار نشریه پگاه در راستای بالا بردن سطح سواد سلامت افراد جامعه و اطلاع رسانی از توانمندی های حوزه ی سلامت در این شماره به سراغ دکتر سیروس امیرعلوی مدیریت توانمند و موفق کلینیک درد مهر رفته و گفت و گویی صمیمی با ایشان در خصوص خدمات این کلینیک مدرن و پیشرفته انجام داده که در ذیل می خوانید:


دكتر سيروس امير علوي فلوشیپ اینترونشنال درد؛ عضو سازمان نظام پزشکی ایران، عضو انجمن بین المللی بررسی، تشخیص و درمان درد، عضو انجمن درمان درد اسکاندیناوی، عضو انجمن بین المللی پژوهش آنستزی IARS ، عضو انجمن رژیونال و درد ایران و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي استان گيلان در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار ما ضمن اشاره به سابقه‌ي 20 ساله خود در دانشگاه علوم پزشكي اظهار كرد: دوره‌هاي پزشكي عمومي، تخصصي و فوق تخصصي را در دانشگاه تهران گذرانده‌ و از يكسال قبل كلينيك درد مهر را با همكاري گروهی از همكاران پزشك فوق تخصص، در راستای رفاه حال شهروندان گیلانی داير و راه‌اندازي كرده است.
وی با بیان اینکه رشته فوق تخصصي فلوشيپ درد، در واقع رشته‌اي نو در علم پزشكي محسوب شده و در کشور ما حدود یک دهه از عمر آن می گذرد افزود: هنگامي كه شخصي دردی را به صورت بلندمدت تحمل مي‌كند، بايد به متخصص درد يا فلوشيپ درد مراجعه كند تا بعد از بررسی دقیق و تشخیص علت درد، به کمک تکنیک هایی که متخصص درد معرفی می کند نتیجه ی خوبی از درمان خود به دست آورد، چرا که اساس این رشته کنترل و درمان بیماری هایی است که در آن بیماران دچار دردهای مزمن هستند. همچنین فلوشیپ درد، در زمينه پيشگيري از درد هم فعال بوده و همواره از تعدادي تكنيك براي تشخيص و درمان درد استفاده مي‌كند.


دکتر سیروس امیرعلوی در ادامه با بیان این موضوع که مجموعه کلینیک درد مهر با بهره گیری از مجهزترین تجهیزات روز دنیا و به پشتوانه اساتید باسابقه دانشگاه با درجه فلوشیپ و کارآزموده و توانمند سعی بر این دارد که پیشرفته ترین روش های درمانی را برای بهبود حال بیماران ارایه کند افزود: وجه تمایز كلينيک درد مهر با مراكز ديگر اينست كه عمدتاً با اساتيد دانشگاهي در ارتباط و همكاري بوده و همکارانی كه به مجموعه اضافه می شوند، جملگي داراي فلوشيپ فوق تخصصي هستند. به طوری که این افراد فوق تخصص؛ از حيث اخلاقي و علمي در سطح بالايي قرار داشته و دقيقاً با موازين علمي به كار تشخيص و درمان اقدام مي‌كنند.


وی با اشاره به اینکه در کلینیک درد مهر برای نخستین بار در کشور در حوزه ی تخصصی درمان درد، در مواردی از سلول های بنیادی جهت درمان برخي بيماري‌ها استفاده مي شود افزود: اساساً فاكتور اصلي رقابتي اين مركز با مراكز ديگر اینست كه بدون تشخيص دقيق و صحیح، درماني تجويز نمي شود.
دکتر سیروس امیرعلوی با تأکید بر اينكه درما‌ن‌ انوع درد در کلینیک درد مهر؛ بسیار تخصصی، سریع، دقیق و بدون عوارض صورت مي‌گيرد؛ در خصوص واحد مخصوص نوار مغزي و نوار عصب عضله کلینیک درد مهر توضيحاتي داد و گفت: در اين واحد تكنيك نوين گايد سونوگرافی را مورد استفاده قرار مي دهيم چرا که اين تكنيك كاملاً نوين از حيث دقت در تشخيص بي‌نظير است، این در حالیست كه در سطح كشور تعداد پزشكاني كه با اين تكنيك آشنا هستند و آن را مورد استفاده قرار مي‌دهند از تعداد انگشتان يك دست هم كمتر است.
وی با اشاره به اینکه در سطح كشور شايد 7 يا 8 نفر مانند آقای دكتر بخشايش، مسؤول واحد تشنج و سردرد کلینیک درد مهر داراي مدرك فوق تخصص صرع از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند افزود: تاکنون در این بخش، با تکنیک ها و دستگاه‌هاي فوق كه از حيث دقت در تشخيص بي‌نظير محسوب مي‌شود، بيماران زيادي مداوا شده‌اند.


مدير كلينيك درد مهر با تأکید بر این موضوع که درمان توانبخشي مكمل دوره درمان دارويي است افزود: امروزه ما در صحنه طبابت، با بیمارانی روبه رو هستیم که دچار درد و ناراحتی های حاد و مزمن هستند، تعداد زیادی نسخه دارویی در دست دارند، اقدامات تشخیصی آزمایشگاهی و رادیولوژی بیش از حدی برای آنها انجام پذیرفته و به متخصصان مشاور متعددی معرفی شده اند. این افراد اگرچه با هم فرق دارند اما با توجه به اینکه علل متفاوت و بی شماری برای انواع درد وجود دارد، ما و همکاران متخصص کلینیک؛ قبل از انجام هرگونه مداخله پزشکی، به منظور تشخیص دقیق بیماری، با گرفتن شرح حال بیمار، بررسی جواب آزمایش ها و معاینه فیزیکی، ضمن توجه به گفتار و مشکلات بیمار، ابتدا علت درد را تشخیص و سپس با استفاده از روش های علمی، درد بیماران را کنترل می کنیم. کمااینکه براي برخي بيماران بيش از يك هفته كار تشخيصی با تشكيل جلسات مشورتي انجام می دهیم، تا به تشخيص دقيق دست پیدا کنیم.
وی همچنین افزود: در کلینیک درد مهر براي بيماران يكسري درمان‌هاي غير دارويي که عمدتاً حركات اصلاحي فيزيكي را شامل مي‌شود نیز تجويز مي‌ گردد، به بیانی دیگر ما با استفاده از درمان های مداخله ای مانند فیزیکی و توانبخشی سعی بر این داریم که درد بیمار کاملاً از بین رفته و بنا بر شرایط بدنی بیمار، دامنه حرکتی اندام هایش به حالت طبیعی باز گردد، البته در برخي موارد بیمار بايد تحت عمل جراحي نیز قرار گيرد.
این پزشک متخصص و توانمند گیلانی همچنین افزود: در کلینیک درد مهر جهت بهبود حال بیماران طیف گسترده ای از خدمات درمانی از جمله: درمان انواع کمر درد های حاد و مزمن و مقاوم به درمان، میگرن و سردردهای شدید و مقاوم به درمان، دردهای عمومی یا درد در بخش های گوناگون بدن، دردهای زانو (درمان بیماری های التهابی زانو، آرتروز و آسیب های رباط ها و تاندون ها)، دردهای شانه، لگن و آرتروز، دردهای ستون فقرات و گردن و کمر، دردهای پیچیده صورت (نورالژی های تری ژمینال و گلسوفارنژیال و..)، سیاتیک، سندرم های خستگی مزمن و فیبرومیالژی و سندرم درد منطقه ای پیچیده، بلوک های تشخیصی و درمان مربوط به سردرد،دردهای سرطانی و زونا، رادیوفرکوئنسی ستون فقرات، کنترل دردهای پس از جراحی، سلول های بنیادی، گرفتگي‌هاي عضلاني، بي‌حسي، خواب‌‌گرفتگي و گز‌گز كردن دست و يا پا و همچنين درمان های پیشرفته غیرتهاجمی بدون بی هوشی و درد با به روزترین متدها و تیم مجرب ارایه می گردد.
دکتر سیروس امیرعلوی با بیان اینکه تشخيص دقيق بيماري همراه با موازين علمي و بهره‌گيري از تكنيك‌هاي نوين، زمينه اصلي خدمات کلینیک درد مهر را تشكيل مي‌دهد خاطرنشان کرد: ويژگي شاخص اقدامات درماني ما عمدتاً مداخلات نيمه تهاجمي يا غير تهاجمي است. در واقع ما در کلینیک تخصصی درد مهر؛ با استفاده از تجهیزات مدرن و تکنیک های جدید علمی، بدون استفاده از جراحی و بیهوشی، به بیمار کمک می کنیم که در کوتاه ترین زمان ممکن، درمان و به زندگی عادی خود برگردد.
ایشان همچنین با بيان اينكه امروزه يكسري از بيماري‌ها فاقد متولي بوده و یکی از مهم ترین پرسش های بیماران مبتلا به سرطان درباره نحوه کنترل و کاهش دردهای سرطانی است افزود: تحمل درد همیشه سخت است و زمانی که این درد ناشی از سرطان باشد، تحملش دشوارتر هم می شود، به ویژه زمانی که بیمار دچار مشکلات روحی شده و آستانه تحملش هم پایین آمده است، بنابراین بهترین کار این است که با شیوه هایی صحیح به فکر کنترل چنین دردهایی باشیم، در این راستا ما با همکاری متخصصان با تجربه و توانمند مجموعه کلینیک درد مهر؛ همواره تلاش می کنیم تا درد، ناتوانی و افسردگی بیمار سرطانی را بهبود بخشیم و شرایط را به نحوی کنترل کنیم تا در مدت زمان باقي‌مانده از زندگي، عزت و ارج و قرب او حفظ و كيفيت زندگي‌اش بهبود يابد تا بیمار و خانواده اش زندگی راحت تری را تجربه کنند.
دكتر سیروس اميرعلوی با تأکید بر اینکه دقت در تشخیص بیماری و انتخاب بهترین روش درمانی بدون لحاظ تعاملات ارتباطی و اقتصادی یکی از ارکان مؤثر در بهبودی حال بیماران محسوب می شود افزود: طي مدت زماني كه از فعاليت كلينيک سپري شده تعداد زيادي از بيماران مداوا شده و اين مركز را به دوستان و آشنايان خود كه از دردهاي مختلف رنج مي‌برده‌اند، معرفي كرده‌اند. به عبارت ديگر تاكنون براي اين مركز تبليغات چنداني انجام نداده‌ايم و بيماران قبلي که از روند درمان خود توسط ما به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا کرده اند؛ بيماران بعدي را به اين كلينيك معرفي و هدايت نموده اند، کمااینکه رضایت مندی بیماران محترم رمز بقای مجموعه محسوب می شود و این موضوع برای ما و همکاران کلینیک درد مهر بسیار ارزشمند است.
وي در ادامه با ابراز تأسف از اينكه رشته فلوشيپ درد توسط بيمه‌ ها به معنای واقعی پوشش داده نمي‌شود، خواستار تعامل و همكاري بيشتر بيمه‌ها با بيماران و متخصصین رشته فلوشيپ درد شد و افزود: سیاستگذاران و متولیان حوزه سلامت می بایست با تدابیری هوشمندانه، چتر حمایتی شرکت های بیمه ای را نسبت به بیماران و پزشکان با توجه به مقتضیات جامعه بیشتر کنند.
دکتر سیروس امیرعلوی در بخش پایانی سخنان خود ضمن ضمن آرزوی سلامتی برای همه شهروندان و بیماران عزیز، از تمامی زحمت کشان کادر درمان و همچنین همکاران کلینیک درد مهر تشکر و قدردانی نمود و خاطرنشان کرد: بهترین و تنهاترین راه مبارزه با بیماری کرونا کووید 19 رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه اقشار جامعه است.
آدرس:رشت،انتهای خیابان نواب،روبروی مجتمع نگین،ساختمان نوروکلینیک
تلفن تماس:
01332115246
01332135289
01332135290
اینستاگرام: mehrpainclinic
سایت: www.mehrpainclinic.com