دكتر مریم ناصری جراح دندانپزشك، فلوشيپ لیزر از جنوا ایتالیا:

برای داشتن لبخندی زیبا همراه تان هستیم

امروزه دندان ها نقش مهمی در سلامت جسمانی، آراستگی، زیبایی و وضع ظاهری صورت انسان ایفا می کنند و رعایت اصول بهداشت دهان و دندان بیش از هر زمان دیگری امری ضروری محسوب می شود و توصیه دندانپزشکان، چکاپ و معاینات دوره ای دندان هر 6 ماه یکبار است و چنانچه به این توصیه توجه جدی شود، بدون شک از تحمیل هزینه های سنگین درمان پیشگیری خواهد شد. اما متأسفانه اغلب افراد جامعه به دلیل ترس و اضطراب از فضا و محیط مطب های دندانپزشکی، از رفتن به نزد دندانپزشک امتناع می کنند و مادام که ناگزیر از مراجعه نباشند و درد دندان طاقت آنها را به انتها نرساند، به دندانپزشک مراجعه نمی کنند. در این راستا مطب خانم دکتر مریم ناصری جراح دندانپزشک و فلوشیپ لیزر از دانشگاه جنوا ایتالیا، در شهر کلاچای به عنوان ارايه‌دهنده‌ي خدمات درماني و تخصصی زيبايي دندانپزشکی از مراكز خوش سابقه و معتبر دندانپزشكي محسوب مي‌شود. کمااینکه نوع ديزاين فضاي داخلي، تنوع رنگ‌ها، زواياي دريافت نور، بهداشت و ... این مطب دندانپزشکی تماماً در خدمت انتقال حس آرامش به بيماران بوده و اين هوشمندي از درك عميق تأثير فضا در حالات روحي مراجعه‌كنندگان و بيماران ناشي مي‌شود. خانم دکتر ناصری همچنین به‌عنوان دندانپزشك خانواده شبكه بهداشت و درمان در درمانگاه سانترال شهر رحیم آباد؛ در زمینه ی معاینات دوره ای و فرهنگ سازی و ارتقای سطح سواد بهداشت دهان و دندان دانش آموزان منطقه با تعهد و احساس مسؤلیت فراوان، تلاش های بسیار زیادی را داشته است. اما علاوه بر تمام این شاخصه ها، آنچه که ما در اولین دیدار با این بانوی دندانپزشک جوان و خوش آتیه شاهد آن بودیم؛ خوش خلقی، روحیه ای شاد و مهم تر از همه عشق و علاقه وافری ست که ایشان به حرفه خود دارد، کمااینکه این عشق و علاقه سبب شده تا وی دقت بالایی در درمان بیماران و مراجعین داشته باشد. با توجه به این مهم و در ادامه سلسله گزارشات نشریه پگاه در خصوص معرفی توانمندی های جامعه پزشکی و عملکرد بسیار مطلوب خانم دکتر مریم ناصری در ارایه خدمات دندانپزشکی و رضایت مندی کامل و اعتماد مردم به این دندانپزشک مردمی، گفت و گویی صمیمانه ای با ایشان انجام داده ایم که با هم مرور می کنیم:
خانم دكتر مریم ناصری؛ جراح دندانپزشك، داراي فلوشيپ لیزر از دانشگاه جنوا ايتاليا كه دوره‌‌هاي تخصصي متعددي را در داخل و خارج از کشور گذرانده و به خوبی بر فنون و رمز و راز موفقیت در حرفه ی خود و همچنین فاکتورهای جلب رضایت و اعتماد بیماران مسلط است در مصاحبه با خبرنگار ما هدف از تأسیس و راه اندازی مطب تحت مدیریت خود را ایجاد فضایی آرامش بخش به معنای واقعی جهت رفع اضطراب و استرس مراجعه کنندگان و بیماران به منظور ارایه خدمات دندانپزشکی در سطحی کاملاً تخصصی بر شمرد و افزود: امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف از مراجعه به مطب دندانپزشکی واهمه دارند لذا یکی از اقدامات انجام شده ما در مطب، طراحی و اجرای دیزاین هوشمندانه با بهره گیری صحیح از تکنولوژی روز دنیا و ایجاد حس آرامش به مراجعه کنندگان و بیماران می باشد که در این زمینه خدا رو شکر می کنیم که توانسته ایم به ایده آل های مطلوب یک کلینیک دندانپزشکی در فضایی زیبا و آرامش بخش دست پیدا کنیم.
این بانوی دندانپزشک آنگاه با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات خود در حوزه آموزش و اطلاع‌رسانی و پیشگیری از مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه بیشتر افراد جامعه به موقع جهت ویزیت دندان های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه نمی کنند و به نوعی مقوله پیشگیری در حوزه ی بهداشت دهان و دندان در کشور معنای چندانی ندارد و تمرکز روی مقوله درمان است. به گونه ای که هنوز استفاده از نخ دندان و مسواک زدن اصولی چندان در بین مردم فرهنگ سازی نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرد، این در حالیست که نخ دندان و مسواک هم ارزان و هم استفاده از آن راحت است و مانع از عفونت های بعدی دهان و پوسیدگی های بین دندانی می شود.
وی در همین حال افزود: مراقبت از دندان‌ها بايد از دوران خردسالي به طور جدي مورد توجه قرار گیرد، چرا که زمانی می توانیم شاهد تحول در ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان و نسلی عاری از پوسیدگی دندان در کشور باشیم که بتوانیم از کودکان؛ آموزش و فرهنگ سازی را شروع کنیم تا شاهد جلوگیری از شیوع پوسیدگی دندان و مراقبت های بیشتر باشیم و در این رابطه امیدواریم که نگاه بیمه ها به خدمات دندانپزشکی با توجه به مقتضیات جامعه تغییری اساسی پیدا کند و هزینه های این خدمات را کاملاً پوشش دهند تا بیشتر مردم برای معاینه و جلوگیری از پوسیدگی دندان های خود جهت مراجعه به مطب های دندانپزشکی رغبت نشان دهند و مراحل درمان خود را به تأخیر نیندازند تا بدین ترتیب ما شاهد این موضوع باشیم که 10 درصد افراد جامعه به دنبال درمان و 90 درصد به دنبال حفظ دندان و ارتقای بهداشت دهان و دندان خود باشند؛ رویه ای که امروز عکس آن در حالِ انجام است.
این بانوی جراح دندانپزشک و فلوشیپ لیزر از دانشگاه جنوا ایتالیا در ادامه سخنان خود لیزر را ابزار و تکنیک درمانی نوین در درمان و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان بر شمرد و افزود: کاهش نیاز بیمار به رادیولوژی و دریافت اشعه ایکس و همچنین مشخص کردن پوسیدگی های دندان و کمک به درمان های سخت دندانپزشکی به ویژه در مفصل گیج گاه و کاهش درد عصب سه قلو (که استیصال بیمار را به دنبال دارد) از جمله مهم ترین کارکردهای لیزر در خدمات دندانپزشکی محسوب می شود.
وی در همین رابطه استفاده از لیزرهای کم توان در دردهای ناشی از کشیدن دندان (که آنتی بیوتیک در آن جواب نمی دهد) و کاهش دردهای بعد از عصب کشی، درمان لثه به صورت غیر جراحی و... را از دیگر کارکردهای لیزر بر شمرد و تصریح کرد: در درمان های تهاجمی با استفاده از فیبرهای نوری، دستگاه لیزر جهت برش استفاده شده و نیاز به بخیه را کاهش می دهد و همچنین باعث کاهش خونریزی می شود. ضمن اینکه استفاده از لیزر در کوتاه شدن دوره درمان و کاهش درد و التهاب بعد از درمان مؤثر بوده و نیاز به مراجعات دوباره بیمار را کاهش می دهد. به بیانی دیگر لیزر؛ به عنوان یک ابزار کمکی در سایر درمان های دندانپزشکی به عنوان یک بازوی توانمند در اختیار همکاران قرار دارد و در کشورهای آمریکا، آلمان و کانادا در سطحی وسیع مورد استفاده دندانپزشکان است.
اولین و تنها دندانپزشک فلوشیپ لیزر در منطقه کلاچای در ادامه با اشاره به اینکه خدمات مطب تحت مدیریتش در دو شاخه درماني و زيبايي با تخصص، تکنولوژی و همچنین استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه مصرفی ارایه می شود، از مشاوره های رايگان به بیماران خبر داد و با اشاره به این جمله که ( لبخند به زندگی هنر هر فرد است و هنر وی به عنوان یک دندانپزشک، زیباسازی این لبخند است ) در خصوص نقش زیبایی دندان ها در روابط اجتماعی افراد جامعه اظهار کرد: معمولاً نخستین برداشت دیگران از یکدیگر بر اساس لبخندشان شکل می گیرد و به نوعی داشتن لبخندی زیبا؛ به لحاظ عاطفی، اجتماعی و حتی شغلی مزایایی دارد که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست، در واقع لبخندی زیبا و البته سالم، اعتماد به نفس بیشتری را به دنبال خواهد داشت و دارایی ارزشمند برای هر فرد محسوب می شود.
اين بانوی دندانپزشک خوش نام و خوش آتیه در ادامه با بيان اينكه تقاضاي عمل‌هاي زيبايي در كشور ما طي سال‌هاي اخير افزايش چشمگيري پيدا كرده افزود: اين گرايش‌ به عمل‌هاي زيبايي مختص به دهان و دندان نيست بلكه ديگر اجزاي صورت و بدن را نيز در بر مي‌گيرد كه شخصاً با چنين عمل‌هايي، كه متقاضي ناآگاهانه خواستار آن باشد و از حد طبيعي و تعادل خارج شود؛ موافق نيستم و نمي‌پسندم.
وی با تأکید بر اینکه افراد جامعه نباید بدون تحقیق و تأمل تحت تأثیر صحبت های غیر تخصصی و غیر کارشناسی هر فردی در حوزه درمان و پزشکی قرار بگیرند افزود: امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی روش های بسیاری برای زیباسازی لبخند در هر سنی وجود دارد و هر فردی می تواند با انجام درمان های مربوطه به لبخندی زیبا و رویایی دست یابد، اما در این رابطه افراد جامعه می بایست حتماً به دندانپزشک خوش سابقه و توانمند مراجعه داشته باشند تا با بهره مندی از خدمات دندانپزشک متخصص و تلفیقی از هنر، خلاقیت و دانش او، به لبخندی زیبا دست یابند. چرا که فرد دندانپزشک، هنر را با علم دندانپزشکی تلفیق نموده و با درمان اصولی و درست دندان ها، زیبایی و سلامت دندان ها را ارتقاء می دهد و در نهایت بیمار را به طور همزمان از مزایای سلامت دهان و دندان و همچنین به حقیقت پیوستن رویای دیرینه داشتن لبخندی زیبا برخوردار می گرداند.
این بانوی دندانپزشک حاذق و اخلاق مدار در ادامه با بیان این مطلب که از معدود دندانپزشكاني می باشد که در راستای احترام به بیمار، جوانب مختلف خدماتي را كه بيمار متقاضي آن است را از لحظه‌ي ویزیت اولیه بيمار و كليد خوردن عمليات درماني، براي او مرحله به مرحله و با دقت و حوصله فراوان تشريح مي‌كند افزود: هر چند اين توضيحات مرحله‌اي زمان زيادي از ما مي‌گيرد، اما از آنجا که گام نخست درمان، اعتمادسازي بين بيمار و درمانگر است؛ آن را در راستای احترام به بیمار ضروري مي‌دانم و تمام انرژی خود را به کار گرفته ام تا بتوانم خدمات خوب و با کیفیتی را به مردم ارایه و رضایتمندی کامل شان را جلب نمایم. چه بسا که مضمون اصلي اين مشاوره‌‌ها؛ راهنمايي، هدايت و ترغيب بيمار به سمت انتخاب آگاهانه و درمانی مناسب است.
خانم دکتر مریم ناصری در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همه دست اندرکاران حوزه سلامت جامعه، پرسنل مطب و همچنین اعضای خانواده خویش ابراز امیدواری کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت بالای بهداشت دهان و دندان، مردم عزیز مشکلات دندانی خود را جدی گرفته و به محض مشاهده کوچک ترین پوسیدگی دندان ها، به مطب دندانپزشکی تحت مدیریتش مراجعه و از ویزیت رایگان و خدمات تخصصی مطب در فضایی آرامش بخش و دلنشین بهره مند گردند.
آدرس:کلاچای،میدان شهدا،جنب بانک صادرات ، مجتمع مادر،طبقه 2،واحد 2
تلفن تماس: 01342686779 – 09033161236
اینستاگرام: dr.maryamnaserii