مدیر شرکت گیلان پارس داتام:

حمایت دولت از تولیدکنندگان به معنای حمایت از رشد اقتصادی کشور خواهد بود

انسان های موفق اصولاً منبع الهام، یادگیری و ترسیم چشم اندازهای روشن آینده اند. این گونه افراد آئینه ای تمام قد برای کسانی هستند که قصد دارند در زندگی بر توانایی های خود تکیه کنند؛ به ویژه نسل جوان که امروز بیکاری با نام شان عجین شده است. بیان تلاش ها و فعالیت های مجدانه چهره هایی همچون مهندس علی پاپی مدیر پرتلاش و کارآفرین شرکت گیلان پارس داتام با برند تجاری داتام ماسک (Datam mask)، که فعالیت خود را از صفر شروع کرده و با تحمل سختی ها و مشقت های زیادی امروز طعم موفقیت را چشیده اند می تواند این انگیزه را در جوانان ایجاد کند که در صورت تلاش، جدیت، برنامه ریزی و شجاعت می توانند به اهداف خود دست یابند. تلاش و ممارست در کار، برنامه ریزی و هدف گذاری درست و عشق و علاقه از خصوصیات بارز مهندس علی پاپی است که سبب شده تا وی تمام مشکلات و سختی ها را به جان خریده و فعالیت خود را تا به امروز توسعه دهد. این کارآفرین و صنعتگر خوش آتیه، کار و تلاش را بهترین تفریح می داند. او از کار کردن لذت می برد و این لذت باعث شده تا وی امروز مجموعه ای کامل و یک دست داشته باشد. مدیری که وقت شناسی از دیگر خصوصیات ویژه اوست و عشق به کار و تلاش در چشمانش کاملاً هویداست. تماشای مهندس علی پاپی از نگاه نگارنده این گزارش تماشای تمام نشدنی هاست؛ تماشای توانمندی روح انسان، تماشای کوهی از انگیزه، تماشای اوج، تماشای خواستن، تماشای امید، تماشای اشتیاق در کارآفرینی. کمااینکه امروزه وی با همتی بلند توانسته است با مدد گرفتن از آن، دست هایش را برساند به بالاترین سرشاخه های درخت؛ درخت فایده، درخت مفید بودن برای من، برای تو و جوانان این مرز و بوم. جوان کارآفرین و خوش آتیه ای که خداوند در زندگی او جاری و ساری ست و چه خوشبخت است کسی که وجود خدا را این گونه در زندگی لمس می کند. لذا ما امروز در کنار مردی هستیم که اعتقاد دارد در نظر گرفتن خداوند در ارایه خدمت به مخلوقاتش موجب وسعت رزق و برکت آن خواهد شد و این تنها یک جمله زیبا نیست؛ بلکه تجربه ای ست که مهندس علی پاپی آن را در طی زندگی خود لمس کرده است.


و اما شرکت گیلان پارس داتام (Datam mask) 

 در جهان پر رقابت امروز که شرکت ها و کمپانی های بزرگ هر یک به نوعی تلاش می کنند تا با ربودن گوی سبقت از رقبای خود میدان دار بازارهای جهانی باشند، بهترین گزینه برای نیل به این هدف بحث کیفیت محصول است، کمااینکه امروز کمپانی های مختلف به این نتیجه رسیده اند که مقوله کیفیت، مهم ترین رکن موفقیت و ماندگاری در بازار است. در این راستا شرکت گیلان پارس داتام با برند تجاری داتام ماسک (Datam mask)، یکی از شرکت های موفق کشور و استان گیلان در عرصه تولید، فروش و ساخت دستگاه تولید ماسک سه لایه تنفسی به شمار می آید که رویه موفقیت آمیز خود از زمانی که بیماری کرونا، کشور را با بحران کمبود ماسک های سه لایه تنفسی مواجه کرد آغاز و به اوج خود رسیده است. شرکت گیلان پارس داتام(Datam mask) همچنین در تولید و ارایه پارچه ملت بلون به عنوان متریال اصلی تولید ماسک با نرخ دولتی، به شرکت ها و واحد های تولیدی که در مقطع بحرانی بیماری کرونا با کمبود پارچه ملت بلون مواجه بودند نقش مهمی داشته و اکنون به عنوان یک برند معتبر و مورد تأیید و با کیفیت ایرانی علاوه بر شهرها و استان های مختلف، در کشورهایی همچون ترکیه، عراق، عمان، آلمان و همچنین برخی سازمان ها و ادارات از جمله راه آهن جمهوری اسلامی ایران(رجاء)، شرکت هواپیمایی و بسیاری از درمانگاه ها، بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی مورد استفاده قشرهای مختلف مردم قرار می گیرد. لذا با توجه نام گذاری آخرین سال قرن حاضر با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی مقام معظم رهبری و همچنین موفقیت های شرکت داتام ماسک در بازارهای داخلی و بین المللی؛ تصمیم گرفتیم در این شماره به سراغ مدیر جوان و خوش آتیه شرکت گیلان پارس داتام برویم تا در خصوص فعالیت ها و همچنین طرح توسعه شرکت با ایشان گفت و گویی داشته باشیم. البته این برای بار چندم بود که به سراغ مهندس علی پاپی می رویم و در این رابطه با استقبال گرم و بسیار صمیمی این تولید کننده و صنعتگر خوش آتیه مواجه شدیم که ماحصل این گفت و گوی صمیمی را در ذیل می خوانید:


مهندس علی پاپی مدیر پرتلاش و کارآفرین شرکت گیلان پارس داتام با برند تجاری داتام ماسک (Datam mask) در گفتگو با خبرنگار ما درباره وضعیت تولید در شرکت افزود: یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در موفقیت ما، رسیدن به الگوی علمی و برنامه ریزی استراتژیک فروش است که سبب شده شرکت داتام ماسک، یکی از شرکت های پیشگام در صنعت تولید ماسک ایران محسوب شود.


وی با بیان اینکه شعار مجموعه داتام ماسک کیفیت است افزود: مقوله کیفیت برای ما صرفاً یک شعار محسوب نمی شود چرا که ما خود را ملزم و متعهد به آن می دانیم و در واقع مقوله کیفیت، شناسنامه و اعتبار حرفه ای شرکت گیلان پارس داتام (Datam mask) به شمار می رود و اساساً تلاش شرکت داتام ماسک، همواره بر این موضوع بوده که بتوانیم کیفیت را در محصولات خود به وجود آوریم، به گونه ای که با ایجاد کمیته ای به ارزیابی محصولات خود و روند کار می پردازیم تا هر روز بهتر از دیروز در تولید و دیگر عرصه ها باشیم.


مهندس علی پاپی در همین حال متذکر شد: روش ما برای دست یابی به این سیاست، شناسایی نقاط قوت، ضعف و فرصت ها و تهدیدها بوده است و با این استراتژی، نفوذ در بازار کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت داخلی و بین المللی را هدف نهایی خود قرار داده ایم.

دستگاه تولید ماسک سه بعدی که به دلیل مشکل در سامانه کشوری صدور مجوز ۴۰ روز خاموش است

مدیر شرکت داتام ماسک همچنین اظهار کرد: از آنجا که تعصب زیادی نسبت به محصولات ایرانی، کارآفرینی و تولید کالای سلامت محور داشته و داریم، به عنوان یک برند ملی؛ با اعتقاد راسخ بر لزوم افزایش و بهبود مستمر رضایت مشتریان و سیستم مدیریت کیفیت، موفق به اخذ استانداردهای بین المللی  ISO9001 – ISO13485 – CE، مجوز صادرات از سازمان تجارت و همچنین پروانه ساخت وسیله پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو و سازمان محیط زیست شده ایم و با بهره گیری از فن آوری پیشرفته و تجهیزات مدرن تولیدی، آزمایشگاهی و تجربیات ارزشمند و مهارت مدیران و پرسنل با سابقه و مجرب خود در جهت افزایش تولید محصولات سلامت محور مطابق با استانداردهای بین المللی، امروزه گام های بلندی در بازارهای داخلی و بین المللی برداشته ایم و در این راستا خدا را شاکریم که توانسته ایم در صنعت تولید ماسک، حرفی برای گفتن داشته باشیم.


مهندس علی پاپی در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت ارزآوری بسیار بالا و همچنین رقابت تنه به تنه محصولات شرکت گیلان پارس داتام (Datam mask) با نمونه های مشابه خارجی افزود: از ابتدای ورود به این عرصه بر این باوریم که کار ما نباید در یک حوزه منحصر و اختصاصی شود، به عبارت دیگر تصمیم ما این بوده و هست که در زمینه هر کالای مورد نیاز کشور فعالیت کنیم، لذا در حال حاضر علیرغم صادرات به برخی کشورها در نظر داریم که بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده، شعبه تولید و فروش مجموعه داتام ماسک را در کشور عمان راه اندازی کنیم که در این زمینه، با راه اندازی شعبه جدید شرکت در کشور عمان، محصولات داتام ماسک به عنوان یک برند ایرانی و گیلانی پر افتخار و با کیفیت؛ در بازارهای بین المللی درخشش بیشتری پیدا خواهد نمود که این موضوع مایه مباهات همگان است.


مدیر شرکت داتام ماسک با اشاره به اینکه تعطیلی کارخانجات تولیدی به ضرر اقتصاد کشور است و نباید به سادگی اجازه داد کارخانجات تولیدی به دلیل برخی مسائل سودجویانه و دیگر بروکراسی های اداری به تعطیلی و یا تعدیل نیرو و تولید کشانده شوند متذکر شد: در حال حاضر به واسطه کیفیت بالای ماسک های شرکت داتام ماسک، قرار داد همکاری با فروشگاه های زنجیره ای جانبو منعقد کرده ایم و قصد داریم که در راستای طرح توسعه کاری و افزایش اشتغالزایی شرکت؛ تولید انواع ماسک سه بعدی، لباس های پزشکی و بیمارستانی، ملزومات شوینده و بهداشتی مورد نیاز بازار را نیز تأمین نمائیم. کمااینکه در این زمینه تجهیزات و تکنولوژی خط تولید مربوط به ماسک سه بعدی و گان بیمارستانی، را با ظرفیت اشتغالزایی بیش از 100 نفر در شرکت مستقر کرده ایم، اما به دلیل محدودیت فضای کاری و همچنین مشکل در صدور مجوز برای تولید ماسک سه بعدی، که البته مشکل صدور مجوز، مربوط به متولیان و مدیران کشوری است، خط تولید مذکور تعطیل و به مرحله اجرایی نرسیده است.


وی با بیان اینکه تنها خواسته کارآفرینان در کشور اندک توجه و حمایت مسؤولان است تصریح کرد: از مسؤولان عالی رتبه کشور و استان گیلان تقاضا داریم با توجه به مشکلات اقتصادی در جامعه به واحدهای تولیدی توجه و نگاه ویژه ای داشته باشند، چون در صورت حمایت از افرادی که این پتانسیل و قابلیت را دارند که دست به اقدامات و فعالیت های بزرگی بزنند، بسیاری از مشکلات بیکاری کشور مرتفع خواهد شد؛ امری که رهبر معظم انقلاب بارها به آن تأکید کرده اند و باید گفت که برای رفع معضل بیکاری نگاه دولت به کارآفرینان باید تغییر کند چرا که کارآفرینان، نقش بسیار مؤثری در رفع معضل بیکاری در جامعه دارند.


مدیر شرکت داتام ماسک در ادامه به شعار سال 1400 مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای (مدظله العالی) چندین سال است بر تولید ملی و مقاوم کردن اقتصاد کشور تأکید دارند و ما نیز به نوبه خود به فرمایشات معظم له لبیک گفته و با استفاده از ظرفیت های حداکثری توانسته ایم گامی رو به جلو برداریم و در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق تولید و اشتغالزایی نیز پیشقراول باشیم.


این کارآفرین موفق تصریح کرد: بنده به عنوان یک صنعتگر، تولید کننده و کارآفرین به امتیازهای حق یا ناحق توجهی نداشته و به دلیل عشق و علاقه به این آب و خاک تلاش خود را شبانه روزی کرده و با دلسوزی به نظام جمهوری اسلامی ایران، آنچه در توان دارم را در طبق اخلاص گذاشته و همچنان پای کار، تولید و اشتغال هستم و در عرصه تولید استقامت کرده ام و باری از دوش دولت برداشته ام و در حال حاضر تنها دغدغه ام تهیه فضای وسیع تر برای شرکت و افزایش تولید و اشتغالزایی به پشتوانه پرسنل سخت کوش و پرتلاش مجموعه داتام ماسک است.


مدیر شرکت داتام ماسک در خصوص مشکلات بخش صنعت و تولید اذعان کرد: متأسفانه در سطح کشور مشکلات پیش روی صنعت گر و تولید کننده بسیار فراوان است و رفع چالش ها و دغدغه های صنایع در گرو تدبیر سران کشور است. در این رابطه، دولتمردان در هر استان باید وقت بگذارند و صنایع و کارآفرینان واقعی را شناسایی کنند و این امر کار بسیار ساده ای است و بعد از شناسایی واحدهای فعال، امکانات و تسهیلات در اختیار آنان قرار دهند تا تولید کنندگان بتوانند طرح توسعه کاری و خطوط جدید تولید خود را راه اندازی کرده و راندمان کار را افزایش دهند. کمااینکه با تحقق این موضوعات آمار تولید افزایش و بهره وری نیز دو چندان می شود و از آنجا که ایرانیان از علم و آگاهی بسیار بالایی برخوردار هستند می توانند در صنعت دنیا و اقتصاد جهانی رقابت کنند که این مهم در گرو حمایت تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور است.


وی در همین حال متذکر شد: در حال حاضر شرکت گیلان پارس داتام (Datam mask) جهت افزایش اشتغالزایی و تولید، نیازمند فضای مناسب تر و بزرگ تر، برای اجرای طرح توسعه کاری خود است، چه بسا که فعالیت در فضای مکانی وسیع تر به خودی خود برخی از مشکلات ما را بر طرف خواهد کرد و امکان ارتباط و مراوده با شرکت ها و واحدهای مختلف را برای ما در جهت خدمات رسانی و اشتغالزایی بیشتر فراهم می نماید؛ لذا از مسؤولان ارشد استان از جمله استانداری، تأمین اجتماعی، بانک کشاورزی و دیگر ارگان های دولتی انتظار داریم به منظور حمایت از نسل جوان و رهایی آنان از معضل بیکاری، پس از بازدید و مشاهده ی عملکرد واحدهایی مانند ما، که در عرصه ی کارآفرینی برای بیش از 160 نفر به صورت مستقیم و 700 نفر غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده ایم، مساعدت ویژه ای از جنبه حمایت های معنوی و بروکراسی اداری داشته باشند و در این زمینه، سوله های خالی و بدون استفاده ای که در اطراف و نزدیکی شرکت داتام ماسک، در مسیر جاده تهران قرار دارند، را به صورت اجاره های مدت دار در اختیار ما قرار بدهند تا شاهد رونق تولید و افزایش چشمگیر اشتغالزایی شرکت پارس گیلان داتام (Datam mask) باشیم و لذا از این تریبون رسانه این قول را به مسؤولان محترم در راستای حمایت و اعتمادی که به شرکت داتام ماسک دارند می دهیم که برای بیش از 1000 خانوار به صورت مستقیم فرصت شغلی پایدار ایجاد خواهیم کرد.


مهندس علی پاپی در بخش پایانی سخنان خود ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای همه مسؤولان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، سپاه، صنعت معدن تجارت، اتاق اصناف، غذا و دارو، کادر درمانی و مردم فهیم استان گیلان که از ابتدای فعالیت شرکت داتام ماسک تاکنون به مجموعه اعتقاد و اعتماد داشته و همیشه همراه داتام ماسک بوده اند، به این مطلب که رابطه ی مدیریت و پرسنل شرکت گیلان پارس داتام (Datam mask) مبتنی بر اصل صمیمیت و دوستی با رعایت حریم و حدود وظایف و مسؤولیت ها همچون اعضای یک خانواده ست اشاره کرد و افزود: بی شک در هر مجموعه عوامل تأثیر گذاری مانند نیروی انسانی و مدیریت از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و منشأ اصلی در توسعه و در نهایت بهره وری در آن بخش محسوب می گردد چرا که منابع انسانی پایه اصلی سرمایه و ثروت هر بخش بوده و مانند یک معدن فنا ناپذیر می باشد و بر خلاف سایر معادن که هر چه بیشتر برداشت شوند کاهش می یابند، این معدن با استفاده بیشتر؛ توسعه یافته تر شده و می تواند مظهر خلاقیت ها و نوآوری های تحول آفرین در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد، لذا از همه پرسنل مجموعه داتام ماسک که به کارشان عشق می ورزند و همچنین همسر و اعضای خانواده ام کمال تشکر و قدردانی را دارم.


گفت و گوی ما با این تولید کننده جوان و متعهد پایان یافت و با خود می اندیشیم که اگر در هر منطقه از کشور چندین و چند مهندس علی پاپی حضور داشت، بسیاری از مشکلات مردم در زمینه تولید و اشتغال حل می شد. در واقع مهندس پاپی و چهره های متعددی همچون او فرصتی هستند برای کشور تا از تجربیات و ایده های ارزنده این افراد خلاق و مردمی استفاده بهینه ای داشته باشیم و با حمایت های مسؤولان شرایطی فراهم کنیم تا این افراد بتوانند ایده ها و برنامه های خود را در توسعه امر اشتغال و تولید جوانان این مرز و بوم اجرایی کرده و نقش خود را در توسعه کشور ایفاء کنند.