ارایه خدمات دندانپزشکی کودکان در مطب
دکتر سهیلی اولین و تنها متخصص دندانپزشکی کودکان شرق گیلان

اولین مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان شرق گیلان؛ توسط یک بانوی متخصص دندانپزشکی در لاهیجان افتتاح و راه‌اندازی شد. خانم دکتر ستاره سهیلی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان دانش‌آموخته سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) پس از اخذ مدرک دکترای عمومی از دانشگاه تهران و گذراندن دوره طرح؛ در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه تحصیل داده و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شده و متعاقباً با توجه به نیاز منطقه، اولین مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان را در سال 1398 در لاهیجان افتتاح و راه‌اندازی کرد.
گفتنی است؛ خانم دکتر ستاره سهیلی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان؛ پس از کسب بورد تخصصی این رشته؛ به عنوان هیأت علمی در دانشگاه مشغول به تدریس شده و در رزومه کاری خود پایان‌نامه‌های دانشجویی و مقالات متعددی در زمینه تخصصی خود (دندانپزشکی کودکان) به رشته تحریر درآورده است.
وی در مصاحبه‌ای با خبرنگار پگاه که در ادامه سلسله گزارش‌های معرفی فعالان خوش نام حوزه سلامت صورت گرفته شرکت نموده و به سوالات مطروحه پاسخ داد.
خانم دکتر ستاره سهیلی ابتدا با اشاره به اینکه متخصصین دندانپزشکی کودکان در طی 3 سال دوره تخصصی، با روانشناسی کودک و نیز روانشناسی رشد روش‌های کنترل رفتاری کودکان آشنا می‌شوند تصریح کرد: مهارت متخصصین این رشته باعث ارائه درمان‌های دندانپزشکی بدون ترس و واهمه و بدون ایجاد آسیب‌های روانی در کودکان خواهد شد.
وی سپس بیهوشی عمومی در مراقبت‌های دندانپزشکی کودکان را جهت ارائه درمانی مؤثر و ایمن در بعضی موارد کارآمد دانست و گفت: حفاظت از کودک، دندانپزشک و پرسنل در برابر حرکات ناخواسته؛ انجام کلیه درمان‌های دندانپزشکی در یک جلسه و امکان انجام درمان‌های مطلوب در کودکان غیرهمکار و در نهایت ایجاد نگرش مثبت نسبت به دندانپزشکی، از مزایای درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی است.
خانم دکتر ستاره سهیلی در ادامه مصاحبه همچنین روکش‌های دندان‌های شیری را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: روکش‌های دندان‌های شیری کودکان از جنس و رنگ استیل است و بهترین و بادوام‌ترین ماده جهت ترمیم این دندان‌ها به حساب می‌آید. چرا که این روکش‌ها می‌توانند از پوسیدگی بیشتر دندان‌های شیری جلوگیری کنند.
وی افزود: براساس رفرنس‌های دندانپزشکی کودکان؛ کلیه دندان‌های شیری عصب‌کشی شده، دندان‌های دارای تخریب شدید و همچنین دندان‌های دارای نقص‌های تکاملی باید توسط روکش‌های دندان شیری درمان شوند.
وی با بیان اینکه این روکش‌ها فقط قسمت تاج دندان را می‌پوشانند تصریح کرد: هنگام لق شدن دندان شیری؛ خود به خود این دندان‌ها می‌افتد و تداخلی با رویش دندان دائمی زیرین ایجاد نمی‌کنند.
دندانپزشکی کودکان، از آنجایی که با کودکان سر و کار دارد؛ رشته‌ای سخت و دشوار و در عین حال بسیار ظریف تلقی می‌شود که متخصص این رشته علاوه بر تبحر و مهارت در این تخصص باید با اصول روانشناسی کودک آشنا بوده و همچنین در ایجاد مناسبات و روابط درمان‌گر و مریض شیوه‌هایی خلاقانه را به کار گیرد تا به بهترین نتیجه که همان درمان مؤثر است، دست یابد.
بنا به اظهار جمعی از خانواده‌های لاهیجانی که کودکان خود را جهت خدمات دندانپزشکی به مطب خانم دکتر ستاره سهیلی برده‌اند؛ ایشان، از چنین تبحر و مهارت و تجربه کافی برخوردار بوده و با روش‌هایی مثال زدنی که به مهر و عطوفت همراه است به ویزیت و ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان اقدام می‌کند.
این عده از خانواده‌ها همچنین به این نکته اشاره کردند که کودکان آنها نزد خانم دکتر ستاره سهیلی،‌ احساس آرامش مثال‌زدنی دارند و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای به روند درمان کمک می‌کنند، در این رابطه خانم دکتر ستاره سهیلی دیزاین مطب تحت مدیریت خود را نیز متناسب با نوع خدمات چیدمان نموده به طوری که انتخاب رنگ و نحوه‌ی نورپردازی دیزاین داخلی مطب، در ایجاد حس آرامش بیماران بسیار مؤثر است.
آدرس مطب اولین و تنها متخصص دندانپزشکی کودکان در شرق گیلان:
لاهیجان ،خیابان استقلال،برج مظفر
اینستاگرام: dr.setarehsoheili
تلفن: 01342348949