تاکيد مدير پيش‌دبستان و دبستان دخترانه شايستگان بر لزوم پرورش توان‌مندي‌هاي دانش آموزان

واحد آموزش پيش‌‌دبستان و دبستان دخترانه شايستگان از جمله مراكز شاخص آموزشي غير دولتي از مقطع ابتدايي به شمار مي‌رود كه با مديريتي كارآمد و پرسنلي مجرب ، محور اصلي فعاليت‌هاي خود را شناسايي، تقويت و رشد توان‌مندي‌هاي دانش‌آموزان، به موازات انجام وظايف ذاتي آموزش و پرورش قرار داده است.
خانم اشرف السادات قوامي موسس و مدير اين واحد آموزشي كه داراي مدرك فوق ليسانس روان‌شناسي مثبت‌گرا و 27 سال تجربه فعاليت و خدمت در نظام آموزشي است در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار ما اعلام كرد: عملكرد اين واحد آموزشي توصيفي و بر مبناي فعاليت دانش‌آموزان است. از اين رو تك‌تك دانش آموزان مورد توجه معلمين و مربيان مدرسه قرار دارند و روي هر دانش‌آموز توجه ویژه صورت می گرد تا توانمندي‌هاي وي شناسايي و پرورش يابد.
مؤسس و مدير پيش‌دبستاني و دبستان شايستگان آنگاه با بيان اينكه دانش‌‌آموزان مستعدي در اين مدرسه مشغول تحصيل هستند؛ از كسب مقام قهرماني آنها در مسابقات ورزشي؛ مسابقه پژوهشي جابرين حيان و همچنين مسابقات مقاله‌نويسي، نقاشي و... خبر داد.
وي در ادامه با اشاره به شيوع ويروس كرونا و قرنطينه اماكن عمومي و تعطيلي مدارس گفت: به دنبال شيوع كرونا، آموزش مجازي را در دستور كار قرار داديم كه معلمان به صورت آنلاين تصويري يا صوتي با دانش‌آموزان ارتباط برقرار و آموزش دروس را براساس زمان‌بندي‌هاي تعيين شده ادامه دادند. در واقع كرونا هر چند بحراني در سطح جامعه ايجاد كرد؛ اما در عين حال شرايطي ايجاد شد كه توانمندي‌هاي موجود در حيطه‌ي آموزش مجازي شناخته شود و مورد توجه قرار بگيرد.
خانم قوامي همچنين باور خانواده‌ها را نسبت به توانمندي‌هاي آموزش مجازي به‌عنوان يكي از روش‌هاي كارآمد آموزشي در دنياي امروز مورد اشاره قرار داد و اظهار كرد: روان‌شناسي مثبت‌گرا بر توانمندي‌ها تأكيد دارد . از این رو هنگامي كه دانش‌‌آموز ارزش‌هاي خود را باور كند و داراي هدف مشخصي باشد؛ به توانمندي مي‌رسد كه اين امر بر اثر تكرار و پشتكار به دست مي‌آيد.


وي افزود: همه ما انسان‌ها داراي توانمندي‌هايي هستيم و البته لازم است در كنار آن ضعف‌هاي خود را نيز به خوبي بشناسيم و در صدد بارور كردن توانمندي‌ها بر آييم. تا بتوانيم امنيت و آرامش رواني را براي خود و فرزندان خود به ارمغان آوريم چرا كه استرس‌ها و اضطراب‌هاي محيط خانواده، روي فرزند (دانش آموز) تأثير مي‌گذارد و لذا بايد امنيت و آرامش رواني را با رفع استرس‌ها براي فرزندان ايجاد كنيم. در اين صورت دانش‌آموز با عشق و شور و علاقه به تحصيل و يادگيري مباحث آموزشي ادامه خواهد داد.
خانم قوامي در پايان از پرسنل و معلمان واحدهای آموزشی خواست همچون يك مادر با دانش آموزان رفتار نمايند كه اين دانش‌آموزان آينده‌سازان جامعه هستند.
آدرس1): رشتیان-خیابان شهید هادی خوش خلقت-روبه روی دبیرستان نرجس
آدرس2): رشتیان-رو به روی بانک صادرات-کوچه34
تلفن تماس: 33552833 – 09365660029
کانال تلگرام: shayestegan_school_rasht