ارایه خدمات دندانپزشکی با بهره گیری از تجهیزاتی مدرن و به روز در کلینیک دندانپزشکی دکتر علی مظفری

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و بخصوص فراگیر شدن فضای مجازی، اهمیت بهداشت دهان و دندان بر کسی پوشیده نیست به طوری که دندان پوسیده می تواند منشأ بیماری های دیگری از جمله بیماری معده (به علت عدم جویدن غذا) باشد و یا عفونت لثه می تواند به اعضای بدن سرایت کند. از این رو رشته دندانپزشکی در کشور ما با شتاب خود را به تکنولوژی روز دنیا نزدیک می کند. در این راستا کلینیک دندانپزشکی دکتر علی مظفری در شهر خشکبیجار از جمله مراکزی محسوب می شود که خدمات دندانپزشکی را در سطح کیفی بالا و به روز ارایه می کند و مدیر این مجموعه با انتخاب آگاهانه منطقه جهت ارایه خدمات دندانپزشکی الگویی از مدیریت متعهد و دلسوز را به نمایش گذاشته است. خبرنگار ما با مدیر این کلینیک دندانپزشکی موفق مصاحبه ای را انجام داده که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:
دکتر علی مظفری جراح و دندانپزشک؛ مدیر این کلینیک که قابلیت و توانمندی بالایی در ارایه خدمات دندانپزشکی و جلب رضایت بیماران از خود نشان داده؛ در خانواده ای پویا و فرهیخته در عرصه بهداشت دهان و دندان دیده به جهان گشوده و در واقع از سنین نوجوانی به این عرصه ورود کرده و سال های طولانی نزد پدر خود دکتر غلامرضا مظفری جراح و دندانپزشک پیشکسوت گیلانی با این حرفه آشنا شده و با پشتکار و عشق و علاقه ای که داشته، آموزش ها و تجارب فراوانی کسب کرده؛ تا اینکه با هدف ارایه خدمات در حوزه دندانپزشکی به مردم منطقه خشکبیجار بصورت مستقل شروع بکار کرده و با راه اندازی این کلینیک فعالیت خود را در زمینه خدمات دندانپزشکی آغاز نموده به طوری که تواضع، فروتنی، تخصص و تسلط بر کار و همچنین مردم داری باعث شده آقای مظفری به یکی از چهره های خوشنام و معتبر منطقه تبدیل شود.
این دندانپزشک جوان و خوش آتیه با اشاره به اینکه خدمات اصلی کلینیک تحت مدیریتش جراحی، ارتودنسی، ایمپلنت، لمینت، پروتز ثابت و متحرک، درمان ریشه و ترمیمی با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه مصرفی است افزود: همواره بر این اعتقاد است که وجدان، انسانیت و درستکاری را سرلوحه خدمات خود قرار بدهد و در این رابطه مسایل مالی در برابر کیفیت خدماتی که ارایه می کند چندان برای وی مطرح نیست.
دکتر علی مظفری تصریح کرد: در کلینیک دندانپزشکی تحت مدیریتش با تخصص و تجهیزات مدرن، خدمات در سطح کیفی بالا به مراجعه کنندگان ارایه می کند و در برخورد با قشرهای کم درآمد نیز نهایت مساعدت را با مراجعه کنندگان از نظر هزینه ها به عمل می آورد.
وی رعایت بهداشت محیط را به خصوص در مراکز پزشکی و دندانپزشکی دارای حساسیت بالایی بر شمرد و اظهار کرد: ما دندانپزشکان به طور طبیعی نمی توانیم از نوع و میزان آلودگی احتمالی افرادی که برای ترمیم و درمان دندان های خویش به ما مراجعه می کنند مطلع باشیم. در این رابطه به استریلیزه کردن کلی سیستم نیز اقدام کرده و بدین ترتیب به میزان قابل توجهی احتمال انتقال آلودگی های احتمالی را کاهش داده ایم.
دکتر علی مظفری خاطر نشان کرد: تمامی این اقدامات برای مردم شریف و بیماران عزیز به وضوح قابل لمس و مشاهده است به طوری که همین اقدامات، سطح توقعات را از خدمات ما افزایش داده و موجب گرایش مردم به سمت خدمات با کیفیت دندانپزشکی شده است که این موضوع برای ما بسیار مهم می باشد.
وی با ابراز خشنودی از اینکه هر قدر سطح توقع مردم در این حوزه افزایش یابد، سطح سلامت نیز افزایش خواهد یافت افزود: ما در قبال سلامت مردم و آگاهی بخشی به آنها جهت اقدامات پیشگیرانه و درمان های مؤثر و با کیفیت مسوول هستیم و نباید صرفاً به مسایل مالی توجه کنیم.
این دندانپزشک خوش آتیه که قابلیت و توانمندی بالایی در ارایه خدمات دندانپزشکی و جلب رضایت بیماران از خود نشان داده؛ تخصص، خلاقیت و تجربه را سه آیتم مهم در خدمات دندانپزشکی بر شمرد و در ادامه نقدهای اصلاحی و سازنده را در راستای ارتقای هر چه بیشتر سطح کیفی امور در همه زمینه ها ضروری خواند و در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر شعار این مرکز گفت: رفتار شایسته و محترمانه، تلاش برای جلب اعتماد بیماران، ارایه خدمات در سطح کیفی برتر با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و درجه یک شعار این کلینیک دندانپزشکی به حساب می آید که ما خود را ملزم به رعایت دقیق این موارد می دانیم.
دکتر علی مظفری انجام به موقع تعهدات را از اصول کاری خود بر شمرد و افزود: علاوه بر شهر خشکبیجار، مشتریان زیادی از شهرهای دیگر همچون آستانه اشرفیه، رشت، لاهیجان، کیاشهر و بندرانزلی جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی به این مرکز مراجعه می کنند که ما خود را موظف می دانیم فرآیند درمانی این عزیزان را با دقت و کیفیت بالا انجام دهیم و در مجموع خلف وعده نسبت به تعهدات خود نداشته باشیم.
وی سپس در پاسخ به سووال خبرنگار ما مبنی بر اینکه مشاوره در خدمات دندانپزشکی چه جایگاهی دارد افزود: مشاوره در اقناع بیمار بسیار مؤثر بوده و به نوعی هر سخن دندانپزشک می تواند در جلب اعتماد بیمار اثر گذار و فرآیند درمان را سهل تر نماید. با توجه به این موضوع مهم، ما موظف هستیم که مشاوره و راهنمایی های تخصصی را به صورت شفاف به بیمار ارایه و دانسته هایمان را صادقانه به وی انتقال دهیم تا بدین ترتیب بیمار محترم آگاهانه روش درمان خود را انتخاب نماید.
دکتر علی مظفری در ادامه با اشاره به اینکه علیرغم پیشرفت علم و دانش و ارتقاء سطح آگاهی مردم، متأسفانه بهداشت دهان و دندان در جامعه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد به قشرهای مختلف مردم توصیه کرد: ضمن رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن، نخ دندان و چکاب اصولی در دوره های زمانی مشخص؛ سلامت دندان های خود را تضمین کنند. چرا که عدم مراقبت صحیح از دندان ها علاوه بر اینکه در وضع ظاهری چهره تأثیر گذار است زمینه ساز برخی دیگر از بیماری ها نیز می شود.
وی همچنین در خصوص جرم گیری دندان ها افزود: افراد جامعه به طور سالیانه و با توجه به تغذیه و سبک زندگی خود به موضوع جرم گیری دندان ها توجه ویژه ای داشته باشند چرا که باور غلط جامعه هدف از جرم گیری؛ سفید کردن دندان ها نیست بلکه با جرم گیری؛ از بیماری های لثه و دهان و دندان جلوگیری می شود و زیبایی لبخند هر فرد تضمین می شود.
این دندانپزشک موفق در پاسخ به سووال خبرنگار ما مبنی بر اینکه ایمپلنت یا کاشت دندان چیست افزود: امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی، ایمپلنت یکی از بهترین روش های درمانی برای جلوگیری از عوارض بی دندانی و دندان از دست رفته می باشد و به نوعی ایمپلنت دندانی همان نقش دندان های اصلی را تا پایان عمر برای بیمار ایفا می کند و راهی است به سوی زندگی سالم تر، راحت تر وخنده هایی زیباتر؛ و در این بین بیمار می بایست طبق راهنمایی های دندانپزشک خود با رعایت سبک زندگی درست در نگهداری و استفاده بهینه از ایمپلنت کوشا باشد.
وی با بیان اینکه حرفه ی دندانپزشکی علاوه بر تخصص به خلاقیت و ذوق هنری نیز نیاز دارد گفت: در این حرفه به روز بودن از فاکتورهای اصلی و تعیین کننده در ارایه خدمات مطلوب به شمار می رود. لذا ضمن مطالعه و تحقیق دائمی؛ در کنگره ها و سمینارهای دندانپزشکی که در سطح کشور برگزار می شود و در آنها تازه ترین دستاوردهای علم دندانپزشکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد شرکت می کنم.
دکتر علی مظفری جراح و دندانپزشک در پایان این گفتگوی صمیمی ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای همه مسوولان استان و شهر خشکبیجار، دانشگاه علوم پزشکی، معاونت درمان، بیماران عزیز کلینیک؛ از اعضای خانواده، پدر، مادر و به خصوص همسر خود که همیشه یار و یاور وی در فراز و نشیب زندگی بوده و است تشکر و قدردانی نمود.
آدرس کلینیک دندانپزشکی دکتر علی مظفری : خشکبیجار، بلوار مطهری، بین بانک کشاورزی و رفاه
اینستاگرام: Dr_ali_mozafari
تلفن: 01334460089