به مناسبت 100سالگی دبیرستان شاهپور

یک سده فرهنگ ماندگار 

دبیرستان شاهپور ( شهید دکتر بهشتی) سال 1315

 

دبیرستان ماندگار شاهپور (شهید دکتر بهشتی رشت کنونی) که ساختمان آن در آثارملی ایران به ثبت رسیده و به همراه 49 مدرسه ی دیگر درسراسر کشور توسط شورای عالی آموزش و پرورش جزو مدارس ماندگار ایران شناخته شده، با یک قرن سابقه توام با فراز و نشیب های گوناگون در طول حیات خویش در امر تربیت فرزندان این مرز و بوم نقش بسزایی در ارتقای دانش و فرهنگ و هنر کشور داشته و منشا بسیاری از فعالیت هاي فرهنگی، اجتماعی و حتي سياسي در شهر رشت و استان گيلان بوده است.

دبیران توانمند و آگاه این دبیرستان با شناخت و پرورش استعدادهای جوان و هدایت علمی و اخلاقی آنان، هزاران متخصص در رشته های پزشکی و فنی و صدها شخصیت برجسته و فرهیخته علمی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی را به ایران و جهان تقدیم کرده اند.
انجمن دانش آموختگان دبیرستان ماندگار شهید دکتر بهشتی در نظر دارد به پاس سابقه ی درخشان این دبیرستان گردهمایی باشکوهی را با همکاری این دبیرستان و هیات امنای  آن به عنوان «یک سده فرهنگ ماندگار» به مناسبت 100سالگی این دبیرستان در روز پنجشنبه 11 مهر1398 ازساعت 9 الی 13 دراین دبیرستان برگزار نماید.


انجمن دانش آموختگان دبیرستان ماندگار شهید دکتر بهشتی رشت (دبیرستان شاهپور) ضمن دعوت از دانش آموختگان تمامی سال ها برای شرکت در این جشن و گردهمایی با شکوه، از آنها خواسته است:
1. دوستان همکلاسی و هم دبیرستانی خود را به این مراسم دعوت نمایند.
2. نظرات و پیشنهادات ارزنده خود را در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم تا پایان خرداد ماه 1398 اعلام نمایند.
3. نوع و میزان همکاری خویش را با برگزارکنندگان این جشن اعلام نموده و مشارکت داشته باشند.
4. باعنایت به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانش آموختگان، هرنوع تالیف و یا فعالیتهای علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، اختراعات و ابداعات، اسنادو تصاویر و... و عناوین ملی و بین المللی را تا پایان مرداد ماه 1398دراختیار دبیرخانه جشن یکصدسالگی قراردهند.
5. به منظور مشارکت در تهیه ی کتاب دبیرستان بهشتی، هر نوع متن، مقاله، شعر و یا هر اثر هنری دیگری را جهت درج در کتاب و سایت دبیرستان تا پایان مرداد ماه 1398دراختیار دبیرخانه جشن یکصدسالگی قرار دهند.
6. دانش آموختگان محترم همه سال ها در صورت تمایل لطفا رزومه ی خود را در اختیار نمایندگان ادوار مختلف ، دبیرخانه جشن یکصد سالگی مستقر در دبیرستان یا انجمن دانش آموختگان قرار دهند.

انجمن درانتخاب پیشنهادات، نمایش دستاوردها، استفاده ازآثارادبی وهنری، وهرنوع پذیرش ومیزان همکاری توسط دانش آموختگان و تقدم، تاخرواعلام آن مختاراست.
*دانش آموختگان دبیرستان بهشتی (شاهپور) برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با آقای پوریا همتی  مدیر عامل انجمن با شماره 09122278745 تماس حاصل نمایند.